Сьогодні В Україні святкують свято Покрови Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва


14 жовтня козаки святкували свято Покрови Пресвятої Богородиці. Це був великий козацький день. Саме тоді відбувалася велика Генеральна січова Рада. На ній вирішували найважливіші, стратегічні питання козацького життя. Цей день історії запам’ятався всьому українському народу як найголовніше свято всіх людей, котрі відносять себе до козацького роду.

Патріотизм козаків та їх любов до рідної землі була унікальним явищем в історії людства. Покрова була і залишається таким особливим моментом культури та самосвідомості, який дозволяє берегти історичну пам'ять і передавати наступним поколінням на генетичному рівні успадковану інформацію. Суть цієї інформації – українськість, усвідомлення себе українським козаком. В образному значенні Покрова є захистом козаків від ворогів на війні, і є аналогією щита. Проте сприйняття Покрови козацтвом розвивалося в цьому напрямку далі – оберіг власної культури та взагалі народу. При цьому усвідомлення дійсного, реального значення Покрови козаки намагалися втілити в життя особливим станом взаємодії між собою – самопожертвою. Це часто проявлялося під час конфліктів з ворогами. Козаки мало цінували своє життя, і саме це дуже часто відзначали іноземці. Віддати своє життя за своїх друзів вважали найбільшою любов’ю.
На Покрову святкували не просто чергове християнське релігійне свято чи давньослов’янський рубіж між теплою і холодною порами року. То був день найбільшого єднання, прояву соборності, котрий і зараз відгукується в серці кожного сучасного українця в унісон із стукотом сердець великих предків. Саме 14 жовтня було створено УПА, котра відродила славні традиції козацтва в Україні. І сьогодні ми повинні пам’ятати, що воля, свобода і незалежність українського козака і повстанця є вічними, а українська нація – непереможною!
"Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Українi воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву — Козацька Покрова. З недавніх пір свято Покрови в Україні вiдзначається ще й як день українського козацтва.
Для сучасних козаків, наших військовослужбовців, гвардійців, добровольців, які захищають незалежність, територіальну цілісність та суверенітет у нерівній боротьбі з російським агресором Покрова має стати їхнею заступницею, захисницею від всіх негараздів та незгод.
Ідея козацтва щільно переплелася з історією Українського Народу.
І сьогодні козак — це не той, хто одягнений у шаровари. Козак, це перш за все воїн за духом, але воюватиме він тільки за одну річ — ВОЛЮ. То ж нехай прагнення волі та незалежності і надалі буде неодмінною рисою українських козаків.
Нехай ваші сила та мужність завжди живляться любов’ю та підтримкою близьких і рідних. Труднощі, що зустрічаються на Вашому шляху, будуть завжди легко долатися.
Міцного здоров’я Вам, дoбра у рoдинах, успіхів та надійного тилу! Бажаю всім нам миру і спoкoю на всій українській землі.

Слава Україні! Слава Героям України!

З повагою, щиро
Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін

Популярность: 2% [?]