Сьогодні в Україні відзначають День усиновлення

Згідно Указу Президента України від 27 листопада 2008 року № 1088/2008, ураховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім'ї, з метою підтримки та розвитку національного усиновлення, яким установив в Україні День усиновлення, який відзначати щорічно 30 вересня.
Хочу зазначити, що не випадково цей День постановили разом із днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Адже Любов, Віра і Надія, а ще Доброта — це все те, що ми повинні дарувати нашим дітям. Дорослі мають пам'ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину і особливо про тих дітей, які залишилися без батьківської опіки. Турбота про них – наше спільне завдання, обов’язок суспільства, держави. Хочу нагадати про законодавство, яким охороняється дитинство в Україні — Конституція України, Конвенція ООН про права дитини, міжнародні договори, Закон України “Про охорону дитинства”, а також інші нормативно-правові акти.
Дитинство – чудова пора сподівань на щасливе життя та здійснення мрій. Кожна дитина має право на достойне та щасливе життя. Можливо, саме тому вважається, що усиновлення – це вирішення проблем дитини, яка втратила сімейне оточення, можливо, що усиновлення – це і вирішення проблем дорослих, які хочуть виховати дитину, яка народжена не ними, але потребує саме їхньої любові та піклування.
Кожного дня все більше наших громадян відкривають свої серця і двері домівок для дітей, обділених долею. Усиновлення визнане в Україні пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Внаслідок усиновлення дитина втрачає статус дитини-сироти і стає сином чи донькою.
Дітям, які втратили родину, може допомогти кожен, хто небайдужий. Одні – усиновлять і виховають дитину, інші – допоможуть дитині знайти батьків, треті – нададуть фахову консультацію тим, хто хоче усиновити, або тим, хто вже усиновив і зіткнувся із проблемами. Основне, щоб ми всі намагалися допомогти кожній дитині вирости у любові і повазі.
Усиновлення – особлива дорога батьківства. Благородна і складна, переповнена емоціями, очікуваннями, тривогами і обов’язково надбаннями і дитини, і дорослого.
В цей День хочеться від щирого серця привітати тих відважних батьків, які здійснили цей відповідальний крок і взяли дитину у свою родину, побажати їм розуміння, доброти, терпіння та здоров’я. Адже бути батьками – один із найважливіших обов’язків, який доводиться виконувати у житті, але водночас найбільш цікавий і гідний старань. А кожній дитині мати свою справжню родину!
Божого благословення Вам, Вашим рідним та близьким!

З повагою,

Голова Партії захисників Вітчизни,
Народний депутат України
2, 3, 4, 6 скликань Юрій КАРМАЗІН

Популярность: 1% [?]