Вічна пам'ять видатному українцю


Рік тому помер видатний український політичний та громадський діяч, Людина з великої літери, справжній патріот – Анатолій Варфоломійович Раханський.
Анатолій Варфоломійович був Поченсним членом Паралментської асамблеї Ради Європи, членом-кореспондентом Інженерної академії наук України, почесним доктором наук Бакинського університету економіка ( Республіка Азейбарджан).
Раханському Анатолоію Варфоломійовичу присвоєні звання почсеного кримчанина, почесного громадянина міст Євпаторія, Саки, Христинівського району. Нагороджений почесними грамотами Верховної Ради УКраїни та Кабінету Міністрів України, медалями ПАРЄ « За заслуги», медаллю Ради Європи « За заслуги перед Європою», Золотою медаллю Республіки Азейбарджан «Вятан Ювлади», медаллю за ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС.
Народився в місті Христинівці Черкаської області 30 червня 1939. Закінчив Одеський технологічний інститут харчової промисловості. Пройшов усі сходинки кар’єрного сходження — від помічника механіка до знаного у всьому світі політичного та громадського діяча.
Анатолій Варфоломійович був одним із тих, хто першим виступив на боротьбу з наслідками аварії на ЧАЕС. Тричі, у 1994, 1998, 2002 виборці Євпаторійського виборчого округу в Автономній Репсубліці Крим обирали його народним депутатом України.
Як народний депутат він працював у тісному контакті із виборцями.
Його життєва, принципова позиція: «Мало любити людей на словах – потрібно цю любов доводити конкретними справами».
Як член Постійної делегації Верховної Ради України у ПАРЄ протягом 1996—2006 рр., незмінний заступник голови делегації, Анатолій Варіоломійович обирався ( вперше від України) головою двох комітетів ПАРЄ.
Офіційно виступив на сесіях ПАРЄ 116 разів із найрізноманітніших питань, в тому числі щодо захисту прав людини, попередження екологічних катастроф, стосовно стану економіки Європи, свободи слова, засудження агресій протии Югославії та ІФраку. На кожній сесії ПАРЄ ініціював обговорення проблем ліквідації наслідків Чорнобилської катастрофи.
Анатолій Варфоломійович – ініціатор створення кінофільму про наслідки аварії на ЧАЕС та проведення щорічно фотовиставок і демонстрацій у приміщення ПАРЄ, фільмів про хід її ліквідації, а також чисельних звернень до країн Великої сімки та міжнародних фінансових організацій із вимогами термінового виконання Оттавського меморандуму щодо їх участі у ліквідації техногенної катастрофи.
Анатолій Варфоломійович Раханський був і назавжди залишиться для нас взірцем справжнього українця, патріота, відданого безкомпромісній боротьбі за суверенну, єдину, неподільну Україну.
Для кожного, хто його знав, він залишиться у пам'яті сильною та яскравою особистістю.
Добро залишає свій слід навічно в душах і серцях.
Партія захисників Вітчизни висловлює щирі співчуття рідним, близьким.
Світла пам’ять про справжнього патріота України назавжди залишиться в наших серцях.
Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін

Популярность: 1% [?]