Йому сьогодні було б всього 73 – спочивай з миром, Іване Євгеновичу!


Сьогодні Івану Євгеновичу Морщавці– Людині з великої літери, справжньому патріоту, депутату Енергодарської міської ради 5 скликань, міському Голові Енергодару (2005—2006) , правозахиснику, борцю за правду й справедливість, виповнилося б 73 роки.
Цвіт Нації вбила влада.
Вся його багаторічна діяльність до останнього дня пов’язана з містом запорізьких атомників Енергодаром, куди він приїхав за направленням ще в 1970 році. З дня заснування міста і по цей час Іван Євгенович постійно обирався депутатом міської ради, а в 2005 році навіть був обраним головою міської ради.
Все сумлінне життя пройшло в нелегкій праці і активній громадській роботі. Він завжди служив простим людям, міській громаді і народу України. Ще з часів СРСР завжди відстоював українські моральні й духовні цінності, плекав і будував незалежну, суверену і соборну Українську державу.
Іван Євгенович сміливо виступав проти всілякої несправедливості, злочинності і корупції. При цьому ніколи не звертав увагу «на погони» можновладців, що стояли на заваді загальнолюдських цінностей, конституційних прав і свобод людей.
Влада і мафія (що часто зливаються в одне поняття) завжди творили затятий спротив. Ціною тому три інфаркти. Сорок років вороги хотіли змусити Івана Євгеновича мовчати. В нього стріляли. Різали шини на його авто. Навіть застосовували теракт, а наприкінці 2016 року хотіли запроторити до в’язниці на п’ять років, коли вже було відомо про його онкологічне захворювання. Та нічого з того в катів не вийшло. Вся правозахисна спільнота начолі з відомим громадським діячем і адвокатом Юрієм Кармазіним піднялась на захист Івана Євгеновича, і відстояли свободу правозахисника на стадії апеляційної інстанції.
Та все ж хвороба давалася взнаки. Лікування лише на деякий час приносило тимчасове полегшення. Останній раз він відвідав Запоріжжя на день Незалежності 24 серпня минулого року. Сьогодні ранком Іван Євгенович мав виїхати до спеціалізованої клініки в Кропівницький, та не судилося…
Учасник двох революцій – Померанчової і Гідності, Іван Євгенович Морщавка пішов в кращі світи так і не побачивши перемоги справи свого життя – народної влади в правовій державі без злочинної корупції і бандитів при погонах. Всі правозахисники, хто знав його особисто, або знав його по справах і виступах, має поклястися, що доведе до гідного завершення у своєму місті, селі те за що довго і затято боровся Іван Євгенович.

Іван Євгенович був і назавжди залишиться для нас взірцем справжнього українця, патріота, відданого безкомпромісній боротьбі за людську гідність, свободу думки, слова і віри, за суверенну, єдину, неподільну Україну.
Для кожного, хто його знав, він залишиться у пам'яті сильною та яскравою особистістю.
Добро залишає свій слід навічно в душах і серцях.

Популярность: 1% [?]