Європейський день пам'яті жертв сталінізму та нацизму

23 серпня 1939 року Радянський Союз та нацистська Німеччина підписали Пакт Молотова-Ріббентропа, що послужив пусковим механізмом Другої світової війни. Згідно з рішенням Європейського парламенту 2008 року, 23 серпня — це День пам'яті жертв сталінізму та нацизму.
Європейській парламент своєю Декларацією від 23 вересня 2008 року засудив Пакт Гітлера-Сталіна як такий, що розділив Європу на дві сфери інтересів за допомогою секретних додаткових протоколів, і такий, що спричинив масові депортації, убивства й поневолення, які мали місце у зв’язку з актами агресії сталінізму та фашизму і підпадають під категорію військових злочинів і злочинів проти людяності.
У Декларації Європейського Парламенту щодо проголошення 23 серпня Днем пам’яті жертв сталінізму та нацизму Європарламент запропонував проголосити 23 серпня Європейським днем пам’яті жертв сталінізму й нацизму з метою збереження пам’яті про жертв масових депортацій і знищень, укорінення демократії, зміцнення миру й стабільності на нашому континенті.
У Резолюції щодо європейської свідомості та тоталітаризму від 2 квітня 2009 р. Європейський парламент підтверджує свою єдину позицію стосовно усіх тоталітарних режимів, незалежно від ідеологічного тла.
Пам'ять про ці жертви, про ратний і трудовий подвиг народу зобов'язує нас перейнятися усвідомленням того, що, якби не було тієї Перемоги над фашизмом, покоління, що прийшли в життя після війни, взагалі й не народилися, і не було б не лише України як суверенної держави, а й Української нації.
Ми завжди пам'ятатимемо ціну, яку заплатили наші батьки і діди за сьогоднішній мир в Україні, за надану можливість наступним поколінням жити, народжувати і виховувати дітей, а всі злочини режиму Сталіна достеменно ще не розкрито.

Популярность: 1% [?]