24 липня 1990 року над Києвом вільно підняли синьо-жовтий прапор


29 років тому, за 13 місяців до проголошення незалежності, на щоглі біля Київради підняли жовто-блакитний прапор, котрий став Державни символом Незалежної самостійної України. Із того часу 24 липня відзначають День українського національного прапора в Києві.
Саме тоді замайорів перший жовто-блакитний стяг.
23 серпня 1991 року — після провалу путчу в Москві — група народних депутатів внесла другий жовто-блакитний український прапор до сесійної зали Верховної Ради. Освячення Національного прапора було проведено священиком УАПЦ Петром Бойком. До цієї події і прив'язано Указ Президента України, Л. Кучми, «Про День Державного Прапора України» № 987/2004[1], написано відповідну картину на стіні ВРУ, а цей прапор, як реліквія, урочисто зберігається під склом у музеї ВРУ. Наступного дня Україна проголосила незалежність.
Державний прапор – це символ духу і свободи нашої країни, нашої перемоги над загарбником. Це символ всіх головних етапів і звершень, що сталися протягом всієї незалежності України.
Тож хай наш Прапор якнайшвидше повернеться на всі органи влади Автономної Республіки Крим, на території окупованих частин Донецької та Луганської областей і свідчить про незалежність, суверенність, демократичність та цілісність нашої єдиної держави – України.
Шануймо наші Символи!
Слава Україні!
З повагою, Юрій Кармазін

Популярность: 1% [?]