Міжнародний день музеїв


Музеї є безцінними джерелами пізнання, які освячують наше долучення до культурно- історичних цінностей і духовних реліквій. Самовіддана праця музейних працівників − вірних слу- жителів часу − відзначається високим професіоналізмом, по- движництвом, сприяє примноженню нетлінних духовних надбань. 18 травня працівники музеїв усього світу відзначають своє професійне свято.
В Україні існує майже 500 музеїв, тоді як у радянські часи їх було тільки 190. Наведена цифра включає в себе як державні музейні заклади, так і комунальні та приватні. Окрім них, існують ще громадські музеї, яких понад 2 тисячі. За розгалуженістю музейної мережі і за багатством культурної спад- щини Україна посідає чільне місце в Європі. Наші музеї виглядають достойно й у світовому контексті. Про те, що нас і нашу культуру мало знають у світі, свідчить скупе представлення у Всесвітньому реєстрі культурної спадщини ЮНЕСКО українських святинь. У 80-х роках туди внесено Софію Київську і Києво-Печерську лавру, щоправда, під одним номером. Нещодавно до престижного переліку потрапили історичний центр Львова і старий Кам'янець-Подільський. Мабуть, український комітет ЮНЕСКО повинен активніше наполягати на реалізації пропозицій щодо включення наших пам'яток до всесвітньої історичної карти, адже у нас є чим пишатися. Музеї − це справжні культурні скарбниці України, що стверджують сучасне, пов'язують нас із минулим. Це подарунок нащадкам, наше послання в майбутнє!
Дякуючи щоденній праці фахівців музейної справи невтомно доглядаються джерела духовності, правди і краси.
Культурні досягнення та традиції – це скарб, яким треба вправно скористатися. Тож, збереження культурного спадку і шанування своїх видатних земляків може стати для нас не тільки приводом для пишання, але й запорукою подальшого культурного розвитку та творчої наснаги.
Бажаю вам тепла у серці, у душі та у взаєминах із близькими і коханими. Нехай здійсняться всі Ваші життєві плани, надії і мрії, а кожен день вашого життя буде світлим і сонячним, дарує радість творчого натхнення і життєвих перемог.
Нехай Бог береже Вас та оберігає Ваших близьких і рідних!
З повагою, Юрій Кармазін

Популярность: 1% [?]