Сьогодні народився видатний український поет — Тарас Григорович Шевченко

9 березня 1814 року народився видатний український поет, художник, громадський діяч, перекладач, автор «Кобзаря», співробітник Київської Археологічної комісії, академік гравірування (1860) – Тарас Григорович Шевченко в с. Моринці, Звенигородського повіту Київської губернії, (нині Звенигородський район Черкаської області) у родині Григорія Івановича Шевченка і Катерини Якимівни Бойко. Батьки Шевченка були кріпаками магната генерал-лейтенанта Василя Васильовича Енгельгарда — поміщика, що володів 50 тис. кріпаків і був власником близько 160 тис. десятин землі. Через рік після народження Тараса родина переїздить із Моринців до Кирилівки, у ній, окрім Тараса, було 6 дітей — старші — Катерина та Марія, брат Микита, молодші — Ярина, Марія, брат Йосип.

Саме «Кобзар» Тараса Шевченка був для всіх українських поколінь вічно свіжим джерелом пізнання і натхнення, саме ця книга була для козаків та вояків головним підручником.
Минуло стільки років, а слава Тараса Шевченка не згасає вже два століття і кожного року збираються мільйони українців для вшанування пам’яті нашого Генія, Великого Кобзаря — Тарас Григоровича Шевченка. В його особі Український народ злив усі свої найкращі духовні сили, всю свою велич.
Він зробив неоціненний вклад у духовну скарбницю людства, за кілька десятиліть Шевченкове Слово стало голосом народу, що почав творити й формувати власну історію.
Вічна пам'ять Великому Кобзарю!
Борімося – поборемо!

Як умру, то поховайте
Мене на могилі
Серед степу широкого
На Вкраїні милій,
Щоб лани широкополі,
І Дніпро, і кручі
Було видно, було чути,
Як реве ревучий.
Як понесе з України
У синєє море
Кров ворожу... отойді я
І лани і гори —
Все покину, і полину
До самого Бога
Молитися... а до того
Я не знаю Бога.
Поховайте та вставайте,
Кайдани порвіте
І вражою злою кров’ю
Волю окропіте.
І мене в сем’ї великій,
В сем’ї вольній, новій,
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом.

З повагою, Юрій Кармазін

Популярность: 1% [?]