Найщиріші привітання Юрія Кармазіна з днем Святої Великомучениці Катерини

Святу Катерину шанують і на Сході, і на Заході. У західній традиції вона вважається Небесною покровителькою навчання, у східній – Господньою захисницею під час вагітності та пологів. А дівчата у давнину за заступництвом Катерини постили і молилися, просячи Бога про вдале заміжжя.
Рідкісна краса та надзвичайний розум були притаманні Катерині, яка вільно володіла іноземними мовами, досконало знала твори багатьох язичницьких письменників і філософів, відомих лікарів. Катерина оголосила батькам, що погодиться вийти заміж лише за того, хто перевершить її в знатності, багатстві, красі і мудрості.
Свята великомучениця Катерина була дочкою правителя Александрії Єгипетської Конста. Рідкісна краса та надзвичайний розум були притаманні Катерині, яка вільно володіла іноземними мовами, досконало знала твори багатьох язичницьких письменників і філософів, відомих лікарів. Катерина оголосила батькам, що погодиться вийти заміж лише за того, хто перевершить її в знатності, багатстві, красі і мудрості.
Один святий старець сказав Катерині, що він знає Юнака, Котрий перевершує її в усьому, і вручив їй ікону Божої Матері з Богонемовлятом Ісусом на руках. І Катерина, відчувши заклик Господній, вже в глибокому, правдивому смиренні й покорі волі Божій, обрала шлях наслідування Господа, і відтепер її надихала одна мета: жити для Ісуса Христа. Свята Катерина молилася всю ніч і удостоїлася бачити Пречисту Діву Марію, Яка просила Свого Сина подивитися на Катерину на колінах, але Немовля тоді відвернуло Своє лице.
Коли старець навчив святу таємниць християнської віри і здійснив над нею таїнство хрещення, їй знову було видіння Пресвятої Богородиці з Немовлям. Тепер Господь Ісус ласкаво дивився на неї і дав їй перстень, таким чином заручивши її із Собою.
У той час в Олександрії було пишне язичницьке свято. Свята Катерина безбоязно пішла до головного жерця – імператора Максиміана, сповідала свою віру і мудро викрила омани язичників. Краса дівчини полонила правителя. Максиміан спробував спокусити святу Катерину багатством і славою. Отримавши гнівну відмову, імператор піддав святу жорстоким мукам, а потім кинув у темницю. Наступного дня мученицю знову привели на судилище. Під загрозою колесування їй запропонували принести жертву богам, але Ангел розтрощив знаряддя страти. Свята Катерина твердо визнала вірність своєму Небесному Нареченому – Христу і з молитвою до Нього сама поклала голову на плаху під меч ката.
В нашому народі великомучениця Катерина – опікунка дівочої долі. У східній, православній традиції її вважають захисницею під час вагітності та пологів. На Русі напередодні свята дівчата постили і просили у молитвах святу Катерину про вдале заміжжя, жінки – про злагоду та щастя в сім’ї.
Я хочу побажати всім, не тільки Катеринам, Миру, спокою, відновлення мирного життя.
Божої благодаті, віри і надії на краще життя. Господь оберігає Вас, а через Вас – нашу Україну.
Весняного Вам настрою і хай щастить у всьому!
Щиро ваш,
Юрій Кармазін

Популярность: 1% [?]