Від першого Курултаю — сто років боротьби кримськотатарського народу

У цьому році виповнюється 101 рік з часу проведення першого Курултаю кримськотатарського народу – національного зібрання. Зазначена дата є однією з найбільш визначних в історії Криму та кримськотатарського народу. За підсумками першого Курултаю кримськотатарського народу було оголошену Кримську Народну Республіку, сформовано її Уряд, ухвалено Конституцію та затверджено державні символи.

Фото: Крим реалії
26 листопада (9 грудня за новим стилем) 1917 року у Бахчисараї розпочав роботу перший Курултай (парламент) корінного народу півострова.
Так чому такий важливий перший Курултай? Адже більшовики нівелювали всі його рішення (серед яких, зокрема, було ухвалення Конституції) та вбили лідера кримськотатарського визвольного руху — Номана Челебіджихана.
Й ця боротьба триває й нині. Крим окуповано Російською Федерацією, яка проводить політику репресій проти корінного народу. Більше року Меджліс там вважається забороненою організацією.
Останнім часом арештів й обшуків на півострові значно побільшало. Відомі політики Мустафа Джемілєв разом з Рефатом Чубаровим все своє життя захищають права свого крисмькотатарського народу. Сьогодні боряться за права людей, демократію та верховенство права проти агресії неорадянської політики анексії Путіна. Кримськотатарський народ не підтримує окупацію Криму і хоче, щоб російська влада покинула дану територію.
В даний важкий для нас час, будь-яка підтримка українців потрібна кримським татарам по всій Україні. Також, важливо актуалізувати проблему окупації не тільки Криму як території, але і кримськотатарського народу, який наразі, як і в часи Сталіна, переживає з боку Росії пресинг. Важливо підтримати братній народ, в той час, коли кримським татарам доводиться переживати чималий тиск з боку Путіна та Росії в анексованому Криму.
Партія захисників Вітчизни завжди відстоювала принципи справедливості, законності, рівності, вільності, конституційності, верховенства права, захищає права своїх громадян та виступає за цілісніть і неподільність України.
Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін

Популярность: 1% [?]