В Україні сьогодні День пам'яті жертв голодоморів


Сьогодні в Україні вшановують пам'ять жертв голодоморів, у результаті яких, за оцінками істориків, померли від семи до десяти мільйонів українців.

В історії людства відомі страшні випадки недороду та голоду. Але для українців ця тема є надзвичайно болісною, адже в ХХ сторіччі наш народ пережив три голодомори: 1921—1923 рр., 1932—1933 рр. і 1946—1947 рр.

Та наймасштабнішим і найжахливішим був голод 1932—1933 років — геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом у ході утвердження соціалістичного сектору економіки в СРСР, підпорядкування суспільства партійно-державним органам влади та встановлення в країні особистої диктатури Сталіна.

Голодомору передували насильницька колективізація сільських господарств, «розкуркулення» селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Терор голодом, що діяв в УРСР протягом 22-х місяців, — це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, на знищення в Україні самостійних селянських господарств — соціально-економічних підвалин української нації. Українські селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духівництва.

У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини, щогодини — 1440, щодоби — 34 тис. 560. За короткий проміжок часу Москва вбила 4,5 мільйони українців. Упродовж десятиліть голодомор в Україні замовчувався. Дослідження з цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років минулого століття.
Молимо Господа, щоб більше таких випадків ніколи не повторилося.
Вічна пам'ять всім жертвам ленінсько-сталінського режиму!

Популярность: 1% [?]