Привітання Юрія Кармазіна з Днем української писемності та мови


Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопаду 1997-го № 1241/97 і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора — послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Цього ж дня православна церква вшановує пам'ять святого Преподобного Нестора-Літописця, який був послідовником видатних творців слов’янської писемності Мефодія і Кирила, і якого називають основоположником письмової української мови.
Українська мова виборола своє право на існування. Із здобуттям Україною незалежності одним із найважливіших завдань, що постало перед державою, створити умови для розвитку і утвердження української мови як державної.
Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думок і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.
Мова – це душа нації, її генетичний код або, як свого часу писав Панас Мирний, це «жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складав і своє давнє життя, і свої сподівання, розум, досвід, почування». Наша рідна мова загартована історією і відточена творчістю інших талановитих письменників України. А ще вона — душа мільйонів сучасних українців, основа їх інтелектуального потенціалу. Пам’ятаймо про це!
В Партії захисників Вітчизни завжди сприяли і будуть сприяти, допомагали і будуть допомагати нашим співвітчизникам в розвитку їх особистості, в збагаченні їх знань та розумової діяльності, виховувати патріотизм, любов до рідної мови та нашої Вітчизни та повагу до Конституції України як до Основного Закону держави.
Не забуваємо, що одною з головних ознак нації – це мова, а мова – дзеркало душі Народу.
В цей день хочеться побажати Вам, шановні співвітчизники, розвитку особистості, читання якнайбільше класичних та сучасних книг українською мовою, спілкування рідною та єдиною, згідно Конституції України, державною мовою, вдосконалюйте себе тому, що, як говориться, досконалості немає меж.
Вітаю весь Український народ зі святом української мови та писемності. Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.
Нехай Господь Бог береже Вас і Ваші родини!

З повагою, Юрій Кармазін

Популярность: 1% [?]