Сьогодні — Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів

18 грудня 2013 року на своїй 68-й сесії ГА ООН прийняла резолюцію 68/163, в якій постановила проголосити 2 листопада Міжнародним днем припинення безкарності за злочини проти журналістів. Резолюція закликає держав-членів вжити конкретних заходів в боротьбі з безкарністю. Дата була обрана в пам’ять про двох французьких журналістів, убитих в Малі 2 листопада 2013 року.
У цій знаковій резолюції засуджуються будь-які напади і акти насильства по відношенню до журналістів і співробітників засобів масової інформації. Крім того, резолюція закликає держави-члени зробити все від них залежне для запобігання насильства щодо журналістів і співробітників засобів масової інформації, забезпечити притягнення до відповідальності і віддавати до суду осіб, які вчинили злочини проти журналістів і співробітників засобів масової інформації, і забезпечити потерпілим доступ до належних засобів правового захисту. Резолюція також закликає держави сприяти створенню безпечних і сприятливих умов для того, щоб журналісти виконували свою роботу незалежно і без зайвого втручання.
За останнє десятиліття за інформування громадськості про події, що відбуваються було вбито понад 700 журналістів.
Хочу зауважити, що в більшості випадках злочини проти журналістів в Україні залишаються нерозкритими, а з 1992 року по 2017 рік загинуло понад 70 журналістів. Серед них – люди, котрі дотримувалися різних політичних поглядів, бо мали на це цілковите право, адже вони були вільними громадянами і жили в демократичній країні, борючись за правду.
Хочу наголосити, що замовники та виконавці таких вбивств мають постати перед судом та понести відповідальність за свої такі дії та закликаю українську владу забезпечити розслідування нападів на журналістів і притягнути винних до відповідальності.
Сьогодні журналісти в Україні зазнають великих ризиків, ставлячи незручні запитання владі, працюючи у зоні бойових дій, викриваючи корупційні схеми й беззаконня, забезпечуючи підзвітності тих, кого обрано і призначено на відповідальні посади, перед народом, якому вони повинні служити, проводячи власні розслідування.
І саме в цей День слід згадати про критично важливу роль вільної і незалежної преси у демократичному розвитку України та її подальшій інтеграції.
Хочемо подякувати всім Журналістам за їх витримку, мужність, хоробрість, стійкість у Вашій нелегкій праці, що Ви залишаєтесь вірними собі, Україні та всьому Українському Народу, як би не старались наші олігархи та вороги України зробити Вас ручними.
З повагою, Юрій Кармазін

Популярность: 1% [?]