Вручення премії імені Пилипа Орлика

Сьогодні, в день народження Гетьмана Пилипа Орлика, на Аскольдовій могилі, де поховано князя Аскольда, героїв Крут і Народного героя України, українського військового, добровольця, американця українського походження, раніше військового 75-го розвідувально-диверсійного полка Армії США, майора, який загинув в ході війни на сході України Марка Паславського.,

Юрію Кармазіну було вручено премію ім. Пилипа Орлика присуджену Міжнародним фонд ім. Марка Паславського.
Нагадаємо, що ця премія заснована з ініціативи народних депутатів Першого демократичного скликання та активістів української діаспори США.
Вона присуджувалася Міжнародним благодійним Фондом розвитку демократії в Україні за внесок у демократизацію українського суспільства.

Її удостоїлися тодішній білоруський лідер С. Шушкевич, посол США в Україні Міллер, подружжя волонтерів США Зенон та Надія Матківські, журналісти Г.Гонгадзе, В. Портников, космонавт Л.Каденюк, банкір В. Ющенко (за введення гривні), М. Сирота (за роботу над першою Конституцією) та інші. Це була перша престижна, справді Національна премія.
Однак, Фундація, яка її вела і фінансувала, з часом «збідніла», і ми, її засновники, взяли тривалі канікули до кращих часів.

Кращі часи, звісно не настали, але зусиллями друзів (пердусім Володимира Бортника — нардепа 1.2.3. скликань) українського американця, Народного Героя України, який загинув в Іловайську у серпні 2014-го, ми утворили Міжнародний Благодійний фонд його імені.
І відновили присудження премії ім. Пилипа Орлика — автора першої Української Конституції (першої у світі написаної, першої з розподілом гілок влади!).
Минулого року її удостоїлися суддя Конституційного суду Віктор Шишкін та суддя Федерального суду США Богдан Футей.

Популярность: 1% [?]