Влада знищує останні паростки свободи слова в Україні

Сьогодні парламент закликав у позазаконний спосіб закрити два українські телеканали. Якщо 112 і NewsOne є українськими медіа-підприємствами і працюють в українському правовому полі, то чому народні депутати вирішили, що зупинити їх мовлення можна політичними голосуваннями.
Загальною декларацією прав людини, Конвенцією про захист прав людини і основних свобод та статтею 34 Основного Закону Держави встановлено, що кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.
Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров'я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей.
Вважаємо дії органів державної влади проявом правової цензури, намаганням використати правові механізми для перешкоджання вільному обговоренню критичної інформації про ситуацію в країні. Кожен має право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань — ця Конституційна гарантія має дотримуватися в Україні.
Нинішня влада не тільки не встигає належним чином якось реагувати на російські ворожі інформаційні атаки, а навіть, складається враження, імітує боротьбу з ворогом, заспокоюючи українців, що “якось воно буде”. Тим самим, фактично знищує свободу слова в Україні, штучно створюючи інформаційні приводи для замилювання очей у боротьбі з корупцією, а патріотів України звинувачують у потуранні агресору та співпраці з олігархами.
Реагуючи на вимоги часу і планомірну інформаційну війну проти України, в нашій державі має бути створена ефективна інформаційна зброя для ведення інформаційних війн: здійснювати на упередження інформаційні напади на супротивників, підтримувати інформативно співвітчизників за межами держави.
Особливо дивує, коли переглядаючи деяку інформацію про засновників (власників) ЗМІ скажімо, таке: “Акціонерне товариство закритого типу “Українська незалежна ТВ-корпорація” (телеканал “Інтер”) створилася коштом засновників першого покоління (ВАТ “Перший канал”, Росія, м. Москва — 29 %), а далі виступають засновники другого покоління, серед яких Міністерство державного майна Росії — 38,9 %; Федеральне державне унітарне підприємство “Федеральний технічний центр” — 3 %; ІТАР-ТАСС — 9,1 %; ЗАТ “ОРТ-КБ” (консорціум банків) — 24 %; ВАТ “ЕберЛінк” — 11 %; ВАТ “РастрКом2002” — 14 %.
Інший приклад. Міжнародна комерційна телерадіокомпанія (ICTV) створена коштом підприємства з іноземними інвестиціями “Роял Капітал” — 23,38 %; ТОВ “Центральний Московський депозитарій” (Росія, м. Москва, 30 акціонерів) — 29,85 %.

Партія захисників Вітчизни не є тією політичною силою, яка висвітлюється на каналах NewsOne та 112 Україна, однак сьогодні це сталося з ними, а завтра можуть заборонити працювати будь-якому журналісту як іноземцю, так і Українцю.

Популярность: 1% [?]