З Міжнародним днем глухих

Свято відзначається щорічно в останню неділю вересня.
Міжнародний день глухих заснований в 1951 році, на честь створення Міжнародної федерації глухих. За статистикою, порушеннями слуху страждає кожна дев’ята людина. Його втрачають в результаті травми, хвороби чи вроджених пороків.
На планеті 2500 мов. Але є й ще одна форма спілкування, останнім часом все більше і більше цікавить вчених, — мова погляду й жестів. Всесвітня Федерація глухих в 50-і роки для обслуговування міжнародних заходів глухих, тобто конгресів, симпозіумів, конференцій, у тому числі і спортивних, розробила Жестуно — систему жестів.
Нагадаємо: щорічно в останній повний тиждень вересня в світі відзначається Міжнародний тиждень глухих, який в останню неділю вересня і завершується Міжнародним днем глухих.
Абат де Л’Епе заснував першу школу — Паризький інститут глухонімих (1760 рік) у Франції. Він був основоположником мімічної методу, великим прихильником мови жестів.
Не вірте в той міф, що глухі замкнуті й нетовариські. Десятки чудових особистостей були глухими. П’єр де Ронсар — поет епохи Відродження, якого називали «принцом французьких поетів», був прекрасним фехтувальником і танцівником. В історію ввійшла його чудова фраза «З поганим слухом у палаці робити нічого».
Гюго — автор «Собору Паризької Богоматері». Бетховен — видатний композитор. Антоніо Станьолі — один з італійських художників. Ясен — французький скульптор. Жан Жак Руссо — письменник.
Мало хто замислюється над тим, що для багатьох людей недоступно почути шум дощу, музику, голос рідної людини…За статистикою, на порушення слуху страждає кожна 9-та людина на Планеті. Його втрачають внаслідок травм, хвороб або вроджених вад.
Створення можливостей для реалізації права на гідне життя, доступне середовище, належний рівень соціального захисту, доступ до товарів та послуг, працевлаштування та освіту — є важливими пріоритетами нашої діяльності. Ми робимо все можливе, аби права, гарантовані Конвенцією ООН Про права осіб з інвалідністю, міжнародними документами, ратифікованими Україною, Конституцією України та іншими національними нормативно-правовими актами, не порушувалися, дотримувалися та були пріоритетом в процесах формування державної соціальної політики.
Нехай ваші сила та мужність завжди живляться любов’ю та підтримкою близьких і рідних. Труднощі, що зустрічаються на Вашому шляху, будуть завжди легко долатися. І після будь-яких «баталій», які часто трапляються у повсякденному мирному житті, вдома на Вас завжди чекає затишна гавань.
Міцного здоров’я Вам, дoбра у рoдинах, успіхів та надійного тилу! Бажаю всім нам миру і спoкoю на всій Українській землі.
Добра Вам, родинної злагоди, здоров'я, щастя й нових звершень у благородній справі служіння Україні.
Божого благословення Вам, Вашим рідним та близьким.
З повагою, Юрій Кармазін

Популярность: 1% [?]