З Днем Сміли!


Вітаю Смілян з Днем міста! Історію Сміли творили та творять тисячі відважних, працьовитих, сильних духом людей.
Сміла та її околиці були заселені ще здавна, про що свідчать залишки давніх поселень та численних курганів, виявлених у різних частинах міста та поблизу нього. Два значних древніх городища та 44 кургани вперше були досліджені у 1879—1883 роках О. О. Бобринським, онуком власника Сміли графа Олексія Олексійовича Бобринського. Ці знахідки датуються приналежністю частково до кам'яної доби, частково до бронзової. Офіційна дата народження Сміли 1542 рік. У XVI столітті в документах Великого князівства Литовського зазначено що на місці хутора в 1542 році з'являється поселення Яцькове-Тясмино. Назва Сміла відома з першої половини 17 століття. Із назвою міста пов'язана легенда, яку записав граф Л. О. Бобринський: «Якась-то дівчина провела воїнів через важкодоступне болото в тил до ворога. Вони перемогли тьму-тьмущу ворогів у кривавій битві, але дівчину не вберегли. Поховали воїни героїню над Тясмином і назвали її Смілою, а містечко Тясмин на її честь назвали Смілою».

Це місто цікавих і неповторних вуличок, дворів, будинків, церков та костелів. Нині місто над Тясмином активно розвивається. Саме у Смілі розташований найбільший залізничний вузол Черкащини – станція імені Тараса Шевченка. Шановні сміляни! Нехай мир, добробут, суспільна злагода, взаємна повага та довіра панують серед нас, життя наповнюється душевним теплом, радістю і впевненістю у щасливому майбутньому.
Хай місто Сміла з гідністю відповідає на виклики сучасності та залишається гостинним для кожного, хто цінує його одвічну українську щедрість та щирість!
Нехай Господь Бог береже Вас і Ваші родини!
З повагою, Юрій Кармазін
З Днем Сміли!

Популярность: 1% [?]