Сьогодні Всесвітній день надання першої медичної допомоги

З 2000 року Всесвітній день надання першої медичної допомоги проводиться щорічно в другу суботу вересня. Ініціатором його проведення виступають національні організації — члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.
Перша медична допомога – це комплекс найпростіших медичних заходів, що виконуються на місці одержання ушкоджень, здебільшого у порядку само- і взаємодопомоги, а також учасниками рятувальних робіт, які прибули до осередку катастрофи.

Основна мета першої медичної допомоги – врятування життя потерпілого, усунення впливу уражаючого чинника, що продовжує діяти, та швидка евакуація із зони катастрофи.
Ситуації, що вимагають надання екстреної медичної допомоги, виникають, як правило, несподівано. В основному, це відбувається в умовах дефіциту часу і під час відсутності людей зі спеціальною медичною освітою. У цих випадках важливо не піддаватися паніці, діяти швидко й рішуче тому, що в такі моменти дорога кожна секунда. Перша медична допомога передбачає: швидке звільнення від впливаючого фактора, надання долікарської допомоги, виклик швидкої допомоги або доставка потерпілого до медичного закладу.
Вже давно відомо про існування так званої «золотої години», того часу, коли постраждалому можна надати найбільш дієву першу допомогу. Саме в такі моменти здоров’я людини, що потрапила в несподіване критичне становище, перебуває між життям та смертю. Пояснюється це тим,що максимальні компенсаторні функції організму людини, при виникненні раптових і серйозних ушкоджень, можуть ефективно підтримувати стабільний стан протягом однієї години. Саме протягом першої години після настання нещасного випадку надання першої медичної допомоги є найбільш ефективними і дозволяє мінімізувати розвиток небезпечних ускладнень.
І саме зараз, в найскладніший період для України, коли проти нашої незалежності та територіальної цілісності країна агресор – Російська Федерація веде війну, всьому Українському Народу необхідно знати всю базу та послідовність надання першої (долікарської) медичної допомоги.
Хочу побажати всьому Українському Народу здоров’я, невичерпної життєвої наснаги, тепла і затишку в родинах, щоб майбутні роки у житті залишили тільки світлі спогади, дарували радість, добро, надію і благополуччя. Мирного неба над головою!
Нехай Бог береже весь Український Народ та нашу рідну неньку — Україну!
З повагою, Юрій Кармазін

Популярность: 1% [?]