З Днем кримськотатарського прапора


Сьогодні день шанування національного прапора бртського народу — кримських татар, корінного народу Криму. Відзначається 26 червня з 2010 року.
День кримськотатарського прапора – національного прапора кримських татар, корінного народу Крима. Відзначається з 2010 року. Вперше кримськотатарський прапор був прийнятий Курултаєм (національним з’їздом) кримських татар у 1917 році, одразу після Лютневої революції. Поновлений 30 червня 1991 року, після прийняття Україною незалежності
День кримськотатарського прапора – національного прапора кримських татар, корінного народу Крима. Відзначається з 2010 року. Вперше кримськотатарський прапор був прийнятий Курултаєм (національним з’їздом) кримських татар у 1917 році, одразу після Лютневої революції. Поновлений 30 червня 1991 року, після прийняття Україною незалежності. Кримськотатарський прапор являє собою полотнище блакитного кольору із жовтим гербом (темгою) у верхнім лівім куті. Блакитний колір – традиційний колір тюркських народів, використовувався ще на стягах Кримського ханства. Зображений на прапорі герб – тарак-темга (герб-гребінь) є родовим знаком Ґераїв — правлячої династії Кримського ханства. Дослідники вважають, що першим цей символ почав використовувати засновник Кримського ханства Хаджі І Ґерай. Прикметно, що упродовж тривалого часу герб (темга) був розташований у центрі полотнища; не було також пропорціонального співвідношення розмірів темги і полотнища. Існує версія, що автором кримськотатарського прапора у його нинішньому вигляді є відомий кримськотатарський громадський діяч, правозахисник, письменник Фікрет Юртер (нині мешкає у США). Щодо слова «темга» («тамга»), то воно має монгольське походження й має декілька значень: «тавро», «клеймо», «печатка». За часів Золотої Орди даний термін здобув розповсюдження в країнах Середньої Азії, Східної Європи, Близького і Середнього Сходу, Кавказу та Закавказзя де, окрім колишнього, набув нового значення – «документ із ханською печаткою», «грошовий податок» (до речі, російське слово «таможня» також бере початок від слова «тамга», на відміну від української «митниці», що має іншу етимологію). Кримський прапор завжди був невід’ємним символом кримськотатарського народу, символом його нескореної душі та свободолюбства. Він був із рідним народом у важкі часи сталінської депортації, нагадуючи на чужині про кримське небо і сонце, був із борцями за свободу – в’язнями радянських таборів, чи патріотами, розсіяними по світах; був і під час повернення на батьківщину, коли сотні татар плакали від щастя, ступивши на рідну кримську землю, хоча, відверто кажучи, їх там не надто й чекали. Утім, цього року, у зв’язку з російською окупацією Криму, Сімферопольська міськрада відмовила Меджлісу у проведенні культурно-масових заходів, присвячених Дню кримськотатарського прапора в парку імені Треньова.
Партія захисників Вітчизни завжди відстоювала принципи справедливості, законності, рівності, вільності, конституційності, верховенства права, захищає права своїх громадян та виступає за цілісніть і неподільність України.

Популярность: 1% [?]