Сьогодні відзначають Всесвітній день свободи преси


Всесвітній день свободи преси є щорічним нагадуванням міжнародній спільноті про те, що свобода преси і свобода вираження поглядів є основними правами, закріпленими в Загальній декларації прав людини. Ми повинні захищати ці права, оскільки вони являють собою основу демократії і мають реальний вплив на життя людей в усьому світі.
Цей День покликаний нагадати суспільству, що журналісти, виконуючи свою місію, залежать лише від читача й телеглядача, і що тиск з боку влади просто неприпустимий. Цензура, створення перешкод для обміну інформацією, залякування та пряме втручання в діяльність ЗМІ є загрозою демократії, розвитку та загальній безпеці.
Всесвітній день свободи преси відзначається щорічно з 1992 року з ініціативи представників незалежної преси країн Африки, схвалено Організацією Об'єднаних Націй з питань освіти, науки й культури (ЮНЕСКО). Дата 3 травня обрана не випадково. Саме цього дня 1991 року в столиці Намібії представники незалежної преси країн Африки прийняли «Віндхукську декларацію», у якій містився заклик до урядів держав світу забезпечувати свободу преси та її демократичний характер. У декларації підкреслювалося, що найважливішою складовою частиною будь-якого демократичного суспільства є вільна, плюралістична й незалежна преса. 1993 року Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення проголосити 3 травня Всесвітнім днем преси.
Цей день свободи преси є чудовою нагодою свідомим громадянам суспільства надати реальну підтримку засобам масової інформації, зробивши свій внесок справу розвитку демократії. Таким чином можна подякувати за мужність і рішучість журналістам, які ведуть запеклу боротьбу проти ризику й відвертого насильства, прагнучи реалізувати своє право на пошук і обнародування правдивої інформації. Необхідно віддати належне тій вирішальній ролі, що відіграють засоби масової інформації у справі розвитку демократії й ефективного державного управління. Точне, коректне та професійне інформування про те, що трапилося, найчастіше є для суспільства єдиним шляхом боротьби з корупцією, зловживанням владою, антисемітизмом, міжнародними конфліктами й іншими численними негативними явищами світового масштабу.
На сьогоднішній день преса має дуже велике значення, як для нашої Держави, так і для всього Українського Народу. В свою чергу, можу зробити висновок, що дана професія не завжди є безпечною, оскільки останні події, які склалися в Україні – Революція Гідності, анексія Криму та війна на сході України, ризикуючи своїм життям, Ви надавали нам інформацію з перших вуст, з самих гарячих точок не тільки України, а й всього світу. Також, шановні Журналісти, Ви дійсно є борцями за правду, демократичність, незалежність та цілісність нашої України, збереження прав і свобод людини і громадянина.
Завдяки Вашій мужності та хоробрості ми, Український Народ, знаємо з Ваших розслідувань та репортажах всі проблеми, які несуть загрози національній безпеці і оборони України, про всі жахіття, які відбуваються на тимчасово окупованих територіях України, про всі корупційні схеми високопосадовців. Але, хочу зазначити, що Ви несете добро і радість українцям тому, що, незважаючи на найскладніший період, який відбувається в Україні, кожен день від Вас ми чуємо і хороші новини.
Партія захисників Вітчизни завжди підтримувала і буде підтримувати свободу слова в Україні. Тому, що на початку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово (Ів. 1:1). Усе через Нього повстало, і ніщо, що повстало, не повстало без Нього (Ів. 1:3).
Хочемо подякувати всім працівникам преси за їх витримку, мужність, хоробрість, стійкість у Вашій нелегкій праці, що Ви залишаєтесь вірними собі, Україні та всьому Українському Народу, як би не старались наші олігархи та вороги України зробити Вас ручними.
Нехай мир, добробут, суспільна злагода, взаємна повага та довіра панують серед Вас, життя наповнюється душевним теплом, радістю і впевненістю у щасливому майбутньому.

Нехай Господь Бог береже Вас і Ваші родини!

З повагою, Юрій Кармазін

Популярность: 1% [?]