Вічна пам'ять

Сьогодні до українців прийшла сумна новина. Помер видатний український оперний співак (баритон), режисер, педагог, народний артист України, Герой України та народний депутат України 3 скликання — Дмитро Михайлович Гнатюк. Хоча 2016–й був не простим для Дмитра Михайловича, але він мужньо боровся з хворобою. Смерть митця – важка втрата для всього мистецтва нашої країни, а його ім’я ще за життя вписано до золотої скарбниці національної культури.
Дмитро Гнатюк — один з митців, який декларував чітку українську ідентичність у всі роки радянського режиму. Зокрема, Дмитро доклав багато зусиль для популяризації української пісенної класики, частина з якої була під забороною (твори Кирила Стеценка, Миколи Леонтовича). У 1960-70-ті роки його презентабельна, висока фігура та небуденний, шляхетний артистизм підтримував дух і самоусвідомлення української нації, приниженої русифікацією та нарочитим провінціалізмом. Гімном покоління 1960-тих стала пісня «Два кольори», вперше виконана саме Дмитром Гнатюком.
В 1991 році Дмитро з ентузіазмом зустрів незалежність України.
З березня 1998 до квітня 2002 — народний депутат України 3-го скликання, заступник голови Комітету ВР з питань культури та духовності.
У 2004 році брав участь у Помаранчевій революції, зокрема виступав з народними піснями перед учасниками цілодобових мітингів на сцені Майдану Незалежності. Виступав також як концертний співак, гастролював за кордоном (Угорщина, США, Канада, Росія, Португалія, Німеччина). Записав понад 15 платівок, 6 компакт-дисків. Всього у концертному репертуарі Гнатюка було понад 85 творів національної та світової класики.

Хочемо окремо зазначити нагороди та звання Дмитра Михайловича Гнатюка:

— Зірка Дмитра Гнатюка на Алеї Зірок в Києві.
— Звання Герой України з врученням ордена Держави (28 березня 2005) — за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку музичної культури, збагачення національної скарбниці оперного та народного пісенного мистецтва, багаторічну плідну творчу і громадсько-політичну діяльність.
— Орден князя Ярослава Мудрого III ст. (27 березня 2015) — за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури і театрального мистецтва, значні творчі здобутки, високу професійну майстерність та з нагоди Міжнародного дня театру.
— Орден князя Ярослава Мудрого IV ст. (16 січня 2009) — за вагомий особистий внесок у справу консолідації українського суспільства, розбудову демократичної, соціальної і правової держави та з нагоди Дня Соборності України.
— Орден князя Ярослава Мудрого V ст. (28 березня 2000) — за видатні заслуги перед українською державою у розвитку культури і мистецтва, багаторічну плідну творчу і громадську діяльність.
— Почесна відзнака Президента України (27 березня 1995) — за видатні заслуги у розвитку українського музичного мистецтва, збагачення національної культурної спадщини.
— Народний артист України (30 грудня 1999) — за вагомий особистий внесок у розвиток української культури, багаторічну плідну творчу і громадську діяльність.
— Золота зірка Героя Соціалістичної Праці (1985), двома орденами Леніна (1967,1985), орденом Дружби народів (1975), орденом Трудового Червоного Прапора (1985) й медалями.
— Народний артист СРСР (1960), Заслужений артист СРСР (1958).
— Премія Ленінського комсомолу (СРСР, 1967), Державна премія (УРСР,1973) ім. Т. Г. Шевченка, Державна премія (СРСР,1977)[2].
— Премія ім. З. Паліашвілі (Грузинської СРСР, 1972).
— Почесний громадянин Києва (1997), Чернівців (2002), Чернівецької області (2015).
В одному з останніх інтерв‘ю співак сказав: «Я вступив у зиму свого життя. Але я прожив його змістовно, не розтрачав його на дурниці й пустощі. У моїй долі були і голод, і холод, і страшна війна, і безвихідь. Та коли ти маєш мету і добиваєшся її здійснення, коли вдалося зробити щось талановите, дякуй Богові, що не змарнував своє життя»...
Дмитро Гнатюк був і назавжди залишиться для нас взірцем справжнього українця, патріота, який безкомпромісно боровся за відродження культури та духовності, свободу думки, слова і віри, за суверенну, єдину, неподільну Україну.
Для кожного, хто його знав, він залишиться у пам'яті сильною та яскравою особистістю.
Добро залишає свій слід навічно в душах і серцях.
Партія захисників Вітчизни висловлює щирі співчуття близьким та рідним.
Світла пам’ять про справжнього патріота України назавжди залишиться в наших серцях.
Зі святими упокій Його душу Господи.

Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін

Популярность: 1% [?]