ТРК Київ Підсумки тижня


Через те, що зараз уся увага прикута до «Північного потоку», ніхто не говорить про інший потік – «Турецький», який небезпечний для України з екологічного погляду.
Таке заявив в ефірі програми «Київ Live» телеканалу «Київ» президент Інституту права і суспільства, Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін.
За його словами, «Турецький потік» становить загрозу для України, Болгарії, Румунії та Туреччини тощо. Він зазначив, що «прокладати трубу по Чорному морю небезпечно», адже таке зібрання газів може бути, при певних умовах, вибухонебезпечним. «Це – свідчення вчених. І на цю небезпеку потрібно звернути увагу», — підкреслив Кармазін.
«Турецький потік» — міжнародний проект газопроводу, який планується прокласти по дну Чорного моря з Анапського району Росії до Туреччини. Далі на кордоні Туреччини та Греції передбачалося будівництво газового хаба, через який газ прямував би в європейські країни. Для будівництва газопроводу на території Росії передбачалося використання раніше побудованої інфраструктури для закритого «Південного потоку».
Особливістю Чорного моря є те, що воно розташоване в древній, сейсмічній зоні. Тому на дні часто відбуваються вулканічні вибухи, небачені підземні землетруси. У зв'язку з цим нижні шари води насичуються сірководнем – отруйним, вибухонебезпечним газом.

Популярность: 1% [?]