Експерти вважають, що необхідно розробити нову Конституцію України й ухвалити її на референдумі


В Україні необхідно змінити Конституцію й ухвалити її на референдумі. Про це під час прес-конференції в УНІАН заявили Юрій Кармазін, Сергій Мельничук та Віктор Шишкін.
«Свого часу наш предок Пилип Орлик започаткував першу Конституцію України. Вона фактично окреслила наші території на той час, вона установила, що Україна є незалежною ні від Московії, ні від Польщі... Це та перша Конституція, після якої інші держави почали розробляти свої законодавчі акти, які встановлювали конституційний лад», — заявив Юрій Кармазін. За його словами, нинішнє керівництво України порушує Основний Закон. «Та, що була прийнята уже в незалежній сучасній Україні, була найкращою Конституцією сьогодення, але кожен президент, приходячи до влади, намагався змінити її під себе, узурпувати владу, і найвищого цинізму досягло це, звичайно, теперішній устрій, це керівництво країни, яке Конституцію країни зневажає, бруднить її і робить паралельне законодавство. І, на мою думку, гібридну війну веде саме наша верхівка, яка під гібридом фактично набиває собі кишені й узурпує владу, провадить геноцид української нації», — додав він.
Колишній генеральний прокурор, екс-суддя Конституційного суду України Віктор Шишкін також висловився за необхідність внесення змін до Основного Закону. «Я був категоричним противником будь-яких змін до Конституції, тому що вважав, що Конституція достатньо відповідає на всі запитання, а там, де щось не зрозуміло, є Конституційний суд, який дає тлумачення… Але за цей період Конституцію так спотворили, так вихолостили той текст 1996 року, що я на сьогодні починаю думати про те, що нам потрібно прийняти новий текст Конституції», — сказав він. При цьому Шишкін вважає, що нову Конституцію необхідно ухвалювати на референдумі. «Можна чи не можна сьогодні змінити Конституцію? Можна і для цього є механізм… Шляхом референдуму прийняття нового тексту Конституції», — додав він. Мельничук також наголосив на необхідності докласти всіх зусиль, щоб зібрати однодумців й обговорити нову «народну Конституцію», яка буде написана спільними зусиллями. «Ми маємо об’єднати всі протестні сили, все-таки для того, щоб ці зміни пройшли. Тому, я думаю, потрібно зробити відповідний рух на захист Конституції. І під цим знаменом йти далі, фіксувати все», — резюмував депутат.

Детальніше читайте на УНІАН: https://press.unian.ua/press/10070117-eksperti-vvazhayut-shcho-neobhidno-rozrobiti-novu-konstituciyu-ukrajini-y-uhvaliti-jiji-na-referendumi-foto-video.html

Популярность: 1% [?]