Заява Партії захисників Вітчизни щодо грубого порушення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Конституції України правоохоронними органами під час розгону мирних протестувальників біля Верховної Ради України, необхідності відновлення Конституційного ладу в Україні

Заява Партії захисників Вітчизни щодо грубого порушення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Конституції України правоохоронними органами під час розгону мирних протестувальників біля Верховної Ради України, необхідності відновлення Конституційного ладу в Україні

5 березня 2018 року м. Київ

Партія захисників Вітчизни вимушена констатувати, що в Україні внаслідок невиважених, безвідповідальних дій керівництва всіх без виключення найвищих органів державної влади знищуються всі ті позитивні надбання, які були здобуті Українським народом з моменту набуття Україною статусу суверенної, незалежної, демократичної, соціальної держави.
В суботу, 3 березня, зранку поліцейські та військовослужбовці Нацгвардіїу чисельністю понад 2 тисячі чоловік, під приводом виконання судового рішення Печерського районного суду міста Києва зайшли до наметового містечка, вивели практично всіх, хто перебував в цьому містечку, після чого почали розбирати намети, паркани, споруджені барикади та завали.
Партія захисників Вітчизни вважає, що такі дії працівників правоохоронних органів містять ознаки кримінальних правопорушень, що полягають у порушенні конституційних прав громадян на мирні зібрання, перешкоджанні діяльності журналістів, перевищенні службових повноважень, катуванні, завідомо незаконних затриманнях.
Право на мирне зібрання, гарантоване статтею 39 Основного Закону ‒ одна з основних свобод, яку українці відстояли під час Революції Гідності, яке було порушено працівниками правоохоронних органів та Національної гвардії, адже ухвала Печерського суду не передбачала припинення зібрання, яке тривалий час зберігало характер мирного, а лише на проведення конкретних слідчих дій, відносно конкретних осіб.
Ми вважаємо, що рішення суду було спекулятивно використано у вузько партійних та кланово-олігархічних інтересах, які за цим стоять.
Змушені констатувати, що правоохоронцями було порушено право, передбачене Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод не бути підданим нелюдському поводженню (щонайменше 19 осіб отримали серйозні травми голови, опинились у лікарні з черепно-мозковими травмами), а також поводженню, що принижує людську гідність.
Вважємо, що, побивши учасників Революції Гідності, поставивши на коліна учасників так званої АТО, а насправді війни проти Російської Федерації, особи, яким це було вигідно поставили на коліна УВЕСЬ УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД, намагаючись відібрати у нас права на визначення курсу для України, залишаючи для Народу лише право на повстання.
Такі дії, які виправдовуються речниками МВС та Генеральної прокуратури, є несумісними з демократичним та цивілізованим розвитком України.
Відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» співробітниками правоохоронних органів заборонено наносити удари гумовими (пластиковими) кийками по голові, шиї, ключичній ділянці, статевих органах, попереку (куприку) і в живіт.
У ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлено, що нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню.
За ст. 28 Конституції України кожен має право на повагу до його гідності. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях.
В одному із фундаментальних рішень (рішення у справі «Сельмуні проти Франції») ЄСПЛ визначено, що ст. 3 Конвенції є втіленням основних цінностей демократичних суспільств, які входять до складу Ради Європи, і вважається одним із найважливіших основоположних положень Конвенції, відступ від якого не дозволяється. У своїх рішеннях ЄСПЛ зазначає, що ст. 3 Конвенції захищає одну із фундаментальних цінностей демократичного суспільства, згідно з цією статтею забороняється будь-яке катування або нелюдське чи таке, що принижує гідність, поводження, незалежно від обставин справи чи поведінки потерпілого (рішення у справі «Лабіта проти Італії»).
Однак, як вбачається із відкритих відео джерел, співробітники Національної поліції застосовували спеціальні засоби, наносили удари кийками по життєво важливим органам осіб, які не здійснювали опору, застосовували кайданки та затримали 112 осіб без належних на те правових підстав, ставили навколішки протестувальників.
Окрім того, співробітниками правоохоронних органів було здійснено перешкоджання права на свободу слова, оскільки щонайменше троє журналістів заявили про перешкоджання їхній діяльності та отримання тілесних ушкоджень з боку правоохоронців.
Ми вважаємо, що у зв’язку з цим побиттям увесь Уряд, на чолі з В. Гройсманом має піти у відставку достроково, а такі дії мають розслідуватись на європейському рівні через приниження честі людей, перевищення владних повноважень, введення суспільства в оману. Адже отримання дозволу на тимчасовий доступ до палаток, не значить про право на їх знесення, отримавши дозвіл на допит людей, аж ніяк не значить про необхідність їх затримання, покладення в сніг, одягання кайданків.
Подальше застосування підзрозіділів, які здійснювали розгін протестувальників, без опізнавальних знаків, в балаклавах, неможливе, а вони мають бути відправлені на фронт, для того, щоб вибачитись перед Українським народом.
Вважаємо, що влада в особі Президента України Петра Порошенка, який не гарантував дотримання прав і свобод людини і громадянина, Верховної Ради України та її голови, які не змогли налагодити діалог із протестувальниками, ведуть країну до загострення соціально-політичного конфлікту в Україні на фоні безпрецедентного падіння рівня життя і повного зростання з корупційними, олігархічними кланами.
Констатуємо, що на підставі статті 89 Конституції України має бути створена тимчасова слідча комісія Верховної Ради України про розслідування фактів побиття, яка в тижневий термін має доповісти щодо причин, замовників, виконавців, організаторів, причетність Російської Федерації до подій, в той час коли країна-агресор намагалася тиснути на українців через неподачу газу.
Вважаємо неприпустимим і недопустимим подальше перебування на посаді Генерального прокурора Юрія Луценка, який замість того, щоб втрутитись і прибути на місце вчинення масових безчинств та побиття людей, заявив, що все відбувається у відповідності до закону. Ми висловлюємо недовіру такому Генеральному прокурору.
Ми вважаємо ганебною діяльність Служби безпеки України через блокування сигналів мобільного зв’язку та телебачення, невжиття заходів до топ-корупціонерів у владі.
Невиконання вимог законодавства про відділення влади від бізнесу, що є загрозою національній безпеці України, тотальна корумпованість всіх сфер життя, є основоположними причинами того, що як виконавча, так і законодавча гілки влади стали залежними не від Народу, який, у відповідності до статті 5 Конституції України, є «Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади», а від «клубу олігархів», які стоять за призначенням Уряду, посадових осіб в системі виконавчої і судової гілок влади, колись правоохоронних, а тепер – владоохоронних органів. Саме так сьогодні в суспільстві іменують підрозділи МВС, СБУ, прокуратури та інших силових структур.
Ми висловлюємо щирі співчуття усім, хто постраждав від дій правоохоронців та вимагаємо:
1. НЕГАЙНО розформувати підрозділи, які перевищили службові повноваження під час розгону протестувальників біля Верховної Ради України 3 березня 2018 року;
2. Створити в порядку статті 89 Конституції України тимчасову слідчу комісію щодо розслідування фактів побиття, яка в тижневий термін має доповісти про причини, замовників, виконавців, організаторів, причетність Російської Федерації до подій;
3. ТЕРМІНОВО змінити керівника Парламенту – Голову Верховної Ради України А. Парубія;
4. Суворо дотримуватись вимог чинної Конституції та законів України всіма посадовими особами.

Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін

Популярность: 1% [?]