«Я на сторожі коло вас, рабів малих отих німих поставлю слово»


Сьогодні в приміщенні прес-центру Укрінформ відбулась стартова прес-конференція, яка має на меті привернути увагу суспільства до Міжнародного проекту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи». Популяризуючи творчість Тараса Шевченка, проект сприятиме входженню України у світовий інформаційний простір, утвердженню та збереженню її незалежності. Започаткований у 2016 році як громадська ініціатива, проект невпинно зростає у масштабах і набуває державної ваги.
Автор, фундатор і натхненники конкурсу, які проводять його, по суті, на волонтерських засадах, закликають усіх потенційних учасників, а також меценатів приєднатися до проведення IIІ Міжнародного проекту-конкурсу.
Щоб втілити цей проект у життя працювала ціла команда небайдужих людей.
Ідейним натхненником цього проекту є народна артистка України, режисер, громадський і культурний діяч- ГАЛИНА ГІЛЯРІВНА ЯБЛОНСЬКА.
Не може не захоплювати потенціал цієї неймовірної Жінки: акторський, режисерський, культурний, патріотичний, організаторський... У неї так болить душа за Україну, її культуру і дітей!
Галина Гілярівна- це ціла епоха української національної культури, високого театрального мистецтва, патріотичного руху та материнської підтримки! Борець та така тендітна краса неймовірно поєднані в цій людині... її єнергія заряджає, а магія зачаровує...
Конкурс залишив по собі дуже приємні спогади, показав, яку велику об"єднуючу постать ми маємо в нашій культурі та світовій спадщині.
Бажаємо організаторам творчої наснаги, сил та більшої підтримки для організації конкурсу у наступному році! Дякуємо вам за враження!
Відвідуючи такі події, ти пізнаєш усі надбання українського побуту, культури й віриш в те, що українська культура є найбагатшою в світовій культурі, має стати загальнооб'єднуючим інструментом для всіх українців із заходу на схід, із півночі на південь, за межами нашої Держави.
Минуло стільки років, а слава Шевченка не згасає вже два століття і кожного року збираються мільйони українців для вшанування пам’яті нашого Генія, Великого Кобзаря, Тарас Григоровича Шевченка. В його особі український народ злив усі свої найкращі духовні сили, всю свою велич.
Він зробив неоціненний вклад у духовну скарбницю людства, за кілька десятиліть Шевченкове Слово стало голосом народу, що почав творити й формувати власну історію.
Вічна пам'ять Великому Кобзарю!
Борімося – поборемо!
Як умру, то поховайте
Мене на могилі
Серед степу широкого
На Вкраїні милій,
Щоб лани широкополі,
І Дніпро, і кручі
Було видно, було чути,
Як реве ревучий.
Як понесе з України
У синєє море
Кров ворожу... отойді я
І лани і гори —
Все покину, і полину
До самого Бога
Молитися... а до того
Я не знаю Бога.
Поховайте та вставайте,
Кайдани порвіте
І вражою злою кров’ю
Волю окропіте.
І мене в сем’ї великій,
В сем’ї вольній, новій,
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом.
Ми маємо гордитись, що ми Украінці.

Популярность: 1% [?]