Українська фінансова корупція: міжнародні виклики і небезпеки


Інститут права та суспільства закликає спецслужби України, США, Великої Британії та Ізраїлю розслідувати діяльність голови Національного банку Валерія Гонтаревої. Про це експерти Інституту сказали під час прес-конференції в прес-центрі інформаційного агентства Українські Новини.
В ході прес-конференції експерти оприлюднили текст договору між компанією громадянина США Елліотта Броуді, фінансовим Головою Республіканської партії США і колишнім заступником голови кампанії нинішнього Президента США Дональда Трампа, і компанією Quillas Equities S.A., підконтрольної першому заступнику голови правління російського банку VTB Юрію Соловйову. Вони відзначили зв'язок компанії Соловйова з групою «Інвестиційний капітал Україна» (ICU), засновницею якої є Валерія Гонтарєва, і повідомили, що ICU представляла інтереси зазначеної компанії при проведенні ряду фінансових операцій, зокрема перерахування позик.

«Метою (договору) є надання регулярних політичних і фінансових аналізів, політичної підтримки, інвестиційний консалтинг, управління коштами для компанії і її філій, включаючи і не обмежуючись ICU Нolding ltd і VTB банк і його філій», — повідомив президент Інституту права і суспільства Юрій Кармазін.

Віце-президент Інституту Віктор Шишкін зазначив, що таким чином Гонтарева може бути причетна до порушення законодавства США, оскільки в діях Броуді є ознаки лобізму, який порушує законодавство США, а банк VTB знаходиться під санкціями в США.

"Якщо Броуді порушив американське законодавство, Соловйов — англійське законодавство (як громадянин Великобританії), а з ними разом цими порушеннями займалася Гонтарева та інші посадові особи, то одночасно з точки зору категорій кримінального права вони є організованою злочинною групою... Тобто Гонтарева таким чином може одночасно з Броуді відповідати і за американським законодавством «, — підкреслив він.

Також експерти повідомили про результати проведеного ними аналізу ймовірного посередництва групи ICU при передачі цінних паперів Аграрного фонду на суму 2 млрд гривень „Брокбізнесбанку“, що належав Сергію Курченко, в ніч з 12 на 13 лютого 2014 року. Компанія Гонтаревої перерахувала в банк Курченка цінні папери в розмірі близько 250 мільйонів доларів. „Брокбізнесбанк“ уклала аналогічну угоду з Національним банком України. Він продавав облігації і отримував готівку. Через 17 днів Національний банк України, керований Степаном Кубівим (нинішній перший віце-прем'єр міністр), оголосив „Брокбізнесбанк“ неплатоспроможним. В результаті цієї схеми було завдано значних збитків бюджету України. Варто відзначити, що відмивання грошей відбувалося в ті дні, коли на Майдані вже були перші загиблі.
« title=»IMG_82491AKPC_IDS += "14920,";

Популярность: 0 [?]