Суспільство не допустить узурпації судової влади в руках Президента!

Юрій Кармазін: Суспільство не допустить узурпації судової влади в руках Президента!
Спроба Президента України і його Адміністрації напередодні Нового 2018 року підкорити всі суди в України є антиконституційною і дестабілізує без того критичну ситуацію з реалізацією доступу громадян до правосуддя.
У відповідності до статті 1 Конституції Україна є не тільки суверенною, незалежною, соціальною, а ще і правовою державою, в якій визнається і діє верховенство права, а реалізуючи права і свободи людини й громадянина кожен з нас може оскаржувати в суді рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
В останній час в державі здійснюється спроба порушити баланс влад, встановлений статтею 6 Конституції, який ґрунтується на засадах поділу державної влади на законодавчу, виконавчу та судову.
За останні роки під виглядом так званої судової «реформи» відбулось масове порушення прав людей щодо доступу до правосуддя, гарантованих Конвенцією про основоположні права людини і громадянина.
Вже дійшло до того, що в окремих судах кількох областей взагалі немає суддів. Так, в Радивилівському і Гощанському судах Рівненської області взагалі немає жодного судді, внаслідок чого із 651 адміністративних справ 600 припинені за сплином терміну притягнення до відповідальності. Тобто, робота поліції, митниці, прикордонних служб зведена до нуля. Громадяни не можуть звернутися за захистом своїх прав та інтересів. Не набагато краща ситуація в Черкаській області, де в Смілянському міськрайонному суді замість 12 суддів працює лише 2, в Канівському з 6 – 2, аналогічна ситуація і в інших областях.
Не краща ситуція в апеляційних судах. В Сумській області із 40 суддів апеляційного суду правосуддя здійснюються тільки 11, в Дніпропетровській та Харківській областях укомплектовано 30% .
В цій ситуації абсолютно неконструктивним і неконституційним є прийняття Указів Президента про ліквідацію та утворення місцевих та апеляційних загальних судів, адміністративних і господарських апеляційних судів. Також не є конституційними і рішення Вищої ради правосуддя, якими прийнято вважати за можливе ліквідацію місцевих, апеляційних загальних судів та утворення окружних судів, адміністративних і господарських апеляційних судів запропонованих проектами Указів Президента України через те, що в них йде мова не про проект Закону, а про Укази Президента!
Абсолютно безперспективною є і спроба посилатись в Указах на п.п. 6 пункту 16-1 розділу «Перехідні положення» Конституції України, яка надає право на утворення, реорганізацію та ліквідацію суддів Президенту України на підставі та у порядку, що визначені законом. А законом «Про судоустрій» чітко передбачено, що суд утворюється і ліквідовується ЗАКОНОМ, проект якого вноситься Президентом до Верховної Ради України після консультацій з Вищою радою правосуддя.
Узурпація влади приведе до колапсу судової системи і проявам масової непокори громадян.

Популярность: 1% [?]