Реакція керівників держави відсутня щодо Заяви Партії захисників Вітчизни щодо неналежної реакції керівництва Держави та правоохоронних органів на згубну діяльність Національного банку України

Партія захисників Вітчизни констатує, що поки влада купається у розкоші, продовжуючи розпочатий Януковичем процес грабування країни, а очі нам закривають е-деклараціями та бійками в Раді, Український Народ досяг межі зубожіння через діяльність вищого керівництва Держави, зокрема Національного банку України.
Зазначаємо, що після оприлюднення записів прослуховування першого заступника Голови Нацбанку України Катерини Рожкової протягом 2-3 днів все керівництво Нацбанку мало бути заарештовано разом з керівництвом і власниками розкрадених, а потім збанкрутілих банків, а бездіяльність правоохоронців має бути покарана за потурання.
Очевидно, що все суспільство керівництво Нацбанку тримало за ідіотів.
В нормальній країні в відставку пішли б керівники центральних правоохоронних органів: МВС, Нацполіціі, так званого НАБУ.
Згідно ст. 7 Закону України «Про основи національної безпеки України» на сучасному етапі основними реальними та потенційними загрозами національній безпеці України, стабільності в суспільстві є, зокрема, ослаблення системи державного регулювання і контролю у сфері економіки; небезпечне для економічної незалежності України зростання частки іноземного капіталу у стратегічних галузях економіки.
Одним з найважливіших секторів економіки України є банківський сектор. За останні роки питома вага російського банківського капіталу в банківському секторі України значно збільшилась, з 12% у 2013 році до 40,7% — 2016. Це робить залежним весь український бізнес і громадян від країни-агресора, що створює загрозу національній безпеці України.
Однак, не зважаючи на війну, на санкції щодо російських банків, російських капітал за співучасті з Національним банком з Адміністрацією Президента, Радою національної безпеки й оборони продовжують лобіювати інтереси країни-агресора.
18 листопада 2016 року в ефірі одного з телеканалів було озвучено перемовини першого заступника Голови Національного банку Катерини Рожкової із представниками російських та проблемних банків України, які свідчать про корумпованість банківської системи, «договорняки» в сфері рефінансування, підтасування заставного майна, виводу готівкових коштів, службову недбалість правоохоронців.
Мова йде не просто про лобіювання інтересів приватного банку. З переговорів Рожкової явно випливає, що вона знає про операції переведення в готівку – імовірно, в Фідобанкі, лобіює скасування санкцій для БМ Банку (належить російському держбанку ВТБ, заступник голови якого Соловйов був партнером Гонтарєвої в ICU), намагається заощадити виплату відсотків за стабілізаційним кредитом «Платинум Банку», санкціонує підготовку фальсифікованої інформації для МВФ і вручну керує «Незалежною» асоціацією банків України.
Все це явно не сумісне з посадою члена правління НБУ і говорить про порушення закону «Про протидію корупції», як мінімум, в частині конфлікту інтересів. Однак глава НБУ Валерія Гонтарєва чомусь відтягує рішення про відставку Рожкової. Мабуть, це відбувається через тісні корупційні зв’язки між ними – бо іншого пояснення такого заступництва бути не може.
З файлів стає зрозумілим, що окрім «ВТБ» Рожкова бере участь у схемі виведення з-під санкцій ще одного російського банку – «БМ-Банку». Навіть готуються відповідні подання до РНБО та Президента щодо зміни санкційного списку. Тут питання навіть не в тому, що чиновник лобіює банківську установу, а в тому, що допомагає Росії, як державі, адже «ВТБ» – це натуральний державний банк.
Партія захисників Вітчизни ше 27 листопада 2014 року та 9 червня 2016 року зверталась до Президента України та Верховної Ради України з вимогою НЕГАЙНО звільнити Голову Національного банку України В. Гонтареву із займаної посади за непрофесійність та некомпетентність, незабезпечення стабільності грошової одиниці України, знецінення національної валюти, підрив авторитету банківської системи, руйнації банківської системи в цілому. Півроку ми провели в судах, вимагаючи й доводячи, що Гонтарєва немає належного досвіду.
Однак жодної дієвої реакції не було, а Президент України Петро Олексійович Порошенко й надалі продовжує стверджувати, що Гонтарева В.О. одна з найкращих банкірів в світі.
Коли в 2008 році гривня впала з 5 до 8 грн. за долар, то була створена слідча комісія Верховної Ради з розслідування діяльності Нацбанку (Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України з питань перевірки діяльності Національного банку України в період фінансової кризи) та, як наслідок, Верховною Радою України була дана відповідна негативна оцінка діяльності Національного банку України та його голови в Постанові Верховної Ради України від 26 січня 2009 року № 904-VI Про діяльність Національного банку України в період фінансової кризи та стан виконання рішень Верховної Ради України з цих питань.
Констатуємо, що обсяги і процедури рефінансування, які
здійснювалися Національним банком України є непрозорими, упередженими на користь окремих фінансових структур, сприяли різкій девальвації
національної валюти та поглибленню інфляції.
Але Гонтарева обвалила курс не на три гривні, а більш ніж в три рази! Тому є нагальна необхідність розслідувати діяльність посадових осіб Національного банку України, не допустити їх втечі за кордон та відшкодувати завдані Державі та Українському Народу збитки.
Відповідно до статті 99 Конституції України та статті 6 Закону України «Про Національний банк України» основною функцією Національного банку України є забезпечення стабільності грошової одиниці України – гривні.
Аналіз стану справ у фінансово-кредитній сфері протягом 2014–2016 року свідчить про неефективність роботи Національного банку України, наслідком якої стали: різка девальвація національної валюти, відсутність стабільності банківської системи, значне скорочення золотовалютного резерву держави, масові неплатежі за валютними кредитами.
Різка девальвація національної валюти завдала великої шкоди банківській системі, призвела до загострення економічної кризи в країні та зубожіння населення. Після подібних дій Національного банку України надовго підірвана довіра населення до фінансової системи держави, а після оприлюднення матеріалів щодо діяльності заступника Голови НБУ й міжнародних партнерів.
Партія Захисників Вітчизни неодноразово зверталась до Президента, Парламенту про термінову відставку Гонтаревою, а її продовжували кришувати, не міняючи впродовж року Раду Нацбанку всупереч Закону, на яку покладено обов’язок розробки Основних засад грошово-кредитної політики та здійснення контролю за проведенням грошово-кредитної політики. Відмивання брудних коштів в результаті їх виведення за кордон відбувалось в Євро і доларах США, що дає можливість розслідувати ці факти правоохоронним органам США і Європи!
Зазначаємо, що внаслідок необдуманих дій керівництва Держави, призначення некомпетентного Голови Національного банку України та невжиття відповідних заходів до своєчасного призначення членів Ради НБУ, які втратили свої повноваження ще 10 вересня 2015 року, негативні явища, які відбулися на валютному ринку, набули катастрофічних форм, призвели до зубожіння Українського народу в понад три рази, банкрутства 84 банків України або понад 40% діючих на 01.01.2014 банків. В результаті, українська банківська система втратила понад 435 млрд. грн. активів, що складає біля 22% ВВП. Так зване «очищення банківської системи» перетворилось у її руйнацію, яка тепер блокує відновлення економіки, наповнення держбюджету, зростання бізнесу та добробуту громадян. Вважаємо, що ефективність реформування та регулювання банківської системи України не може оцінюватись кількістю ліквідованих банків.
Відповідно до статті 100 Конституції України Рада Національного банку України розробляє основні засади грошово-кредитної політики та здійснює контроль за її проведенням.
Руйнівна практика знищення національної банківської системи створює суттєве навантаження на Державний бюджет країни.
Недостатніми також є заходи Національного банку України щодо припинення здійснення банківськими установами операцій по конвертації безготівкових коштів, отриманих злочинним шляхом, у готівку, та, як вбачається із матеріалів прослуховування, відбувалися з відома посадових осіб НБУ.
Допомогою Російській Федерації є порятунок вкладів банків країни-агресора, чим займався Нацбанк з відома Апарату РНБО, Адміністрації Президента та керівництва правоохоронних органів. Над слідчими, які розслідували справи, пов'язані з Нацбанком, відверто знущались: їм не надавали документів, незважаючи на рішення судів, їх елементарно не впускали в Нацбанк, тож те, що у працівників СБУ не витримали нерви і вони віддали частину інформації в пресу, цілком є виправданим. Суспільство, яке витримує війну, має усвідомлювати, що воно воює на два фронти, при чому внутрішній виявився не менш небезпечний, бо підточував Сили Народу, знекровлював його і продовжує знекровлювати!
На фоні масового обвалу українських банків паралельно йшов інший процес: зміцнення позицій російських банків. Станом на початок липня 2016 року, 4 з 37 найбільших банків України на 100% належали російському капіталу. Причому 3 банки мали в своїй основі державний російський капітал. Зараз сумарна частка російських банків на українському ринку за показником статутного капіталу становить 40,7%. Зокрема, мова йде про ВТБ Банк, Альфа банк та Сбєрбанк.
Присутність російських банків в Україні призвела до масової купівлі доларів США. Таким чином, за 2-3 кризові дні до материнських структур переводилось близько 100 млн. дол. США.
Курс на небезпечну концентрацію російського державного капіталу в українській банківській системі може бути обумовлений досить тісними особистими і діловими зв’язками Гонтаревої з впливовими російськими фінансистами. Так, згідно з оприлюдненими документами панамської компанії Mossack Fonseca компанія Гонтаревої ICU мала тісні відносини з заступником голови Внєшторгбанку Росії (ВТБ) Юрієм Соловйовим. Фактично чверть ICU належала дружині Соловйова, а офшорні компанії під управлінням ICU отримували позики від офшорів Соловйова. З 2008 по 2011 рік Соловйов очолював інвестиційний банк ВТБ — «ВТБ Капітал», а в травні 2011 року став першим заступником президента банку ВТБ — другого за розміром активів банку Росії і першого за розміром статутного капіталу. Головний власник — Уряд РФ.
ICU під керівництвом Гонтаревої, цілком ймовірно, супроводжувала угоди з купівлі «Фідобанку» і «Платинум Банку». У 2012 році Олександр Адаріч придбав «СЕБ Банк», а в 2013-му — «Ерсте Банк», які потім були об’єднані в єдиний «Фідобанк». Українські новинні медіа повідомляли, що, за неофіційною інформацією, брокером при покупці «Сім’єю» цього банку могла бути ICU і що за Адарічем стояв колишній міністр фінансів Юрій Колобов та син екс-президента Олександр Янукович. Також ICU в 2013 році займалася продажем «Платинум Банку». 15 листопада 2013 року операція з купівлі 100% акцій банку була закрита. 24 листопада 2013 року партнер ICU Макар Пасенюк увійшов до наглядової ради «Платинум Банку».
Нещодавно бізнесмен Віктор Поліщук звинуватив заступника голови Національного банку Катерину Рожкову в тиску на менеджмент банку «Михайлівський» з вимогою продати банк.
Незважаючи на посилення санкцій з боку США та інших країн, ставлення НБУ до російських банків тільки покращується.
Фактично, така діяльність Національного банку України веде країну до дефолту. Із валютних резервів України в 15,5 млрд. доларів США 11, 5 – кредити МВФ, 3 млрд. – кредитні гарантії США, а Українських грошей серед них немає. Україна за три роки набрала стільки боргів, шо ми прямуємо до дефолту.
Чому за весь період російсько-української війни російські банки не лише не зазнали більш ретельних перевірок з боку Національного банку України, а навпаки, всі вони входять до числа тих сорока банків, з якими голова НБУ зустрічається щомісяця, і які, на відміну від більш ніж сотні вітчизняних банків, одержували і одержують величезні кошти в порядку рефінансування від Національного банку? Чому, одержавши мільярди гривень державних коштів в якості допомоги, «банк ВТБ», контрольований країною-агресором, продовжує демонструвати величезні збитки, і при цьому до нього досі не введено тимчасову адміністрацію, як це було зроблено стосовно українських банків?
В діях посадових осіб, які сприяли банкам РФ вбачаються ознаки злочину, передбаченого ст.111 Кримінального кодексу — Державна зрада. Нагадуємо склад цього злочину: «Державна зрада, тобто діяння ,умисно вчинене громадянином Украіни на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці Украіни, перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти Украйни».
Керівництво нашої Держави навіть не усвідомлює, які страшні наслідки можуть бути для нашої Держави, повна втрата довіри населення, закриття значної частини банків, відтік інвестицій, втрата міжнародних партнерів, в тому числі міжнародної допомоги.
Ми чітко розуміємо, що в олігархів немає поняття «агресор», а є тільки «бізнес». Однак, Українці не хочуть, щоб за «бізнес» вмирали їх кращі сини.
З метою вжиття невідкладних заходів до порятунку Національної банківської системи, усунення причин погіршення економічної ситуації в країні, різкої девальвації грошової одиниці, катастрофічного збільшення російського капіталу у банківському секторі, відмивання коштів, здобутих злочинних шляхом Партія захисників Вітчизни ВИМАГАЄ від Верховної Ради України та Президента України:
1. НЕГАЙНО звільнити Голову Національного банку України В. Гонтарєву із займаної посади за непрофесійність та некомпетентність, незабезпечення стабільності грошової одиниці України, знецінення національної валюти, підрив авторитету банківської системи, руйнації банківської системи в цілому;
2. НЕВІДКЛАДНО створити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань розслідування діяльності посадових осіб Національного банку України, що призвела до стрімкої девальвації національної валюти, загострення економічної кризи, а також куди поділися 220 млрд. гривень, у вигляді рефінансування комерційним банкам, втрати довіри в очах міжнародної спільноти та за результатами її діяльності вжити заходів щодо стабілізації економіки країни.
Звертаємось до Генерального прокурора України та Служби безпеки України щодо невідкладного проведення розслідування діяльності посадових осіб Національного банку України, зокрема злочинної бездіяльності та недбалості щодо забезпечення стабільності грошової одиниці України, у тому числі через рефінансування банків-банкрутів, та відсторонення на час розслідування від виконання службових обов’язків Голови Національного банку України Гонтаревої В.О. та її заступників з вжиттям заходів до недопущення виїзду цих осіб за межі країни

Сподіваємось, що й Верховна Рада, й Президент України є дійсно представниками Українського Народу та унеможливлять настання надзвичайно тяжких наслідків для нашої Держави.
Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін
Голова Секретаріату Партії Лариса Лосюк

Популярность: 1% [?]