В Рівному виявили перевертнів в прокурорських погонах

3 та 4 листопада 2017 року Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін здійснив візит до славетної Рівненської області, де провів зустріч із партійним активом, керівниками громадських організацій воїнів-АТО, небайдужими за долю регіону жителями, прийняв участь у судовому засіданні щодо захисту законних прав та інтересів громадян України, на якому вирішувалося питання про обмін земельними ділянками між двома громадянами. Все відбувалося за взаємною згодою. Проте, прокуратура ініціювала судовий процес, звинувативши вище згаданих громадян в тому, що їхні дії незаконні із вимогою визнання договору між ними недійсними.
За результатами вивчення матеріалів справи встановлено, що позовну заяву було підписано першим заступником прокурора в Рівненській області Романчуком П. в день звільнення 29 липня 2016 року. Сама заява надійшла до Рівненського районного суду лише 02 серпня 2016 року, тобто в період, коли особа, яка її подала, уже чотири дні як була звільнена. Таким чином, достеменно встановлено, що заяву подано неповноважною особою, яка діяла з перевищенням службових повноважень, адже станом на день подачі заяви вже була прийнята нова норма Конституції України, якою передбачено, що представництво прокуратурою інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Проте, таких підстав для звернення до суду тоді ще заступником прокурора області Романчука Павла Івановича не було.
Хто саме був вповноважений 02.08.2016 надавати позовну заяву в прокуратурі Рівненської області невідомо, але ним однозначно не міг бути звільнений прокурор.
З позовної заяви вбачається, що заступнику прокурора області в останній день роботи на посаді більше не було чим займатися, як сидіти й вивчати кадастрову карту ( на якій нічого не видно) та закрите кримінальне провадження, які стали підставою подачі позову про визнання договору міни земельної ділянки недійсним та таким, яким Державі завдано збитків.
Ще в 2010 році Держкомзем надав свої роз’яснення земельного законодавства в частині міни земельних ділянок Департаменту контр розвідувального захисту економіки держави Служби безпеки України, в яких вказав, що укладення договорів міни не суперечить діючому земельному законодавству та відповідає вимогам Цивільного кодексу.
Однак, прокуратурі Рівненської області та обласному Держгеокадастру роз’яснення Держкомзему не потрібні, у них закони свої.


Особливо обурив той факт, що більше 2500 учасникам так званої Антитерористичної операції та сім’ям загиблих в АТО, які мають першочергове право на отримання у власність земельних ділянок, що перебувають у держаній власності, розпорядником яких є Управління Держгеокадастру у Рівненській області, земельних ділянок так і не надано. А Держгеокадастр в спайці з прокуратурою області здійснюють всіх заходів для порушення законних прав та інтересів громадян, подаючи безпідставні позови.
Однак, справедлива, об’єктивна суддя Остапчука Л.В. повноцінно, всесторонньо, неупереджено, вивчивши матеріали вказаної судової справи, прийшла до висновку: «в задоволенні позову Першого заступника прокурора Рівненської області до громадян України про визнання договору недійсним – відмовити ПОВНІСТЮ за БЕЗПІДСТАВНІСТЮ позовних вимог».
Позови прокуратура ініціює для того, щоби віджати кошти у громадян — прийшов до висновку лідер Партії захисників Вітчизни. – І таких випадків на Рівненщині – сотні, як доповідають правозахисні органи.
Відвідуючи обласне Радіо Трек Юрій Кармазін відзначив, що в нас був хороший закон про регулювання видобутку бурштину — №5497. Він був підписаний ще тодішнім Головою Верховної Ради України Литвином. Ним були запропоновані зміни до Кримінального Кодексу України, а саме покарання за незаконне видобування бурштину, якою передбачалася відповідальність 5-8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. В тому законі була стаття 22, яка передбачала 30% оплати за надання спецдозволу на видобуток, які би йшли до бюджету області, 30 % — до відповідного району і 40 % — для базового рівня села, селища чи міста.

Уже не один рік тягнеться історія із доведенням до банкрутства та продажем ПАТ «Рівненський радіотехнічний завод».
Перевірка, проведена Кабінетом міністрів на початку 2008 року, теж виявила низку порушень законодавства під час приватизації підприємства. А 2009 року законність приватизації цього підприємства перевіряло Міністерство внутрішніх справ. Було встановлено, що посадовці порушували законодавство. В їхніх діях вбачалися ознаки злочинів, передбачених ч. 2. ст. 364, ч. 3 ст. 365, ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу. За цими фактами прокуратура Рівного порушувала кримінальну справу, але чомусь до логічного завершення справу досі не доведено.
Проте, прокуратурі області вигідніше звертатися до суду із позовами до громадян України, а не щодо направлення обвинувальних актів щодо розбазарювання державних підприємств.
На сьогодні ми маємо ситуацію, коли посади в Нацполіції обіймають люди, які так і не пройшли атестацію, але успішно оскаржили її результати.
Так, Начальник Управління по боротьбі з економічними злочинами Рівненської області В`ячеслав Єфтеній у березні 2016 року, після негативного висновку атестаційної комісії (про звільнення з посади), звернувся з позовом до суду і одночасно до апеляційної комісії, яка могла б скасувати рішення. В той же час, за заявою В`ячеслава Єфтенія, суд виніс наказ про заборону звільняти його з посади.
Ухвалою від 1 червня суд призупинив розгляд справи до моменту поки В`ячеслав Єфтеній не пройде атестацію до кінця, тобто не отримає рішення апеляційної комісії, куди він звернувся з оскарженням.
На жодне з п`яти запрошень на співбесіду до апеляційної комісії В`ячеслав Єфтеній так і не з`явився.
Сьогодні ця особа обіймає посаду начальника управління захисту економіки Рівненської області.
Численні публікації у засобах масової інформації наводять факти ймовірного «кришування» В. Єфтенієм видобутку корисних копалин, що ставали причиною масових протестів та перекриття доріг у місті Рівне, його репутація, м’яко кажучи, неоднозначна.
Проте, Міністру внутрішніх справ Авакову наразі не до цього, йому важливіше на часі боротьба з визволення свого сина.
Перебуваючи в ефірі каналу Рівне 1 Юрій Кармазін зазначив факти, котрі вразили ведучих та студію телеканалу. Так, порівняно із 1995 роком кількість лікарняних закладів скоротилася в області на 41 одиницю і становить 50 закладів проти 91. Рівень захворюваності населення невпинно зростає.
Під час ефіру він зазначив, що силові та наглядові органи області замість того, щоб виконувати функції надані їм народом, здійснюють тиск, рейдерство та ін...
З невідомих причин військова прокуратура Рівненської області раптом вирішила, що Товариство військових мисливців та рибалок незаконно користується мисливськими угіддями на території полігону вже більше 50-ти років.
Завдяки активності громадян Рівненської області, котрі перекривали загальнодержавні автошляхи, прикули увагу місцевої влади до вирішення проблеми, участі Юрія Анатолійовича в судових засіданнях вдалося відстояти право членів Товариства на користування мисливськими угіддями.
Ще одним із фактів незрозумілої діяльності прокуратури області став епізод з однією невеличкою пекарнею. Молода сім’я приватних підприємців, продавши власну квартиру, викупила напівзруйноване приміщення та розпочала його відновлення, ремонт. Через кілька тижнів до них звертається так званий бігунок з вимогою дати кілька тисяч доларів з метою вирішення їхніх проблем, які на той час були тільки фінансові. Молоді підприємці відмовили, вирішивши, що якщо одного разу дадуть кошти, то це буде відбуватися усе життя.
Через кілька тижнів з’являється позов від імені вже іншого заступника прокурора області такого собі Василіва Олега Богдановича до цих підприємців про визнання недійсним договору купівлі-продажу нерухомого майна нібито знову в інтересах держави.
Суддя Господарського суду Рівненської області Войтюк В.Р. в своєму рішенні написав, що « твердження позивача ( тобто заступника прокурора області Василіва О.Б.) є БЕЗПІДСТАВНІ та НАДУМАНІ, такі які спростовується нормами чинного законодавства України та матеріалів справи. Позивачем не доведено належним чином та допустимими доказами правомірність та ґрунтовність позову, тому, суд вирішив в задоволені позову відмовити, як такому, який не доведений та суперечить нормам права».
Не зупиняючись на досягнутому, прокуратура області звертається в Рівненський апеляційний господарський суд.
Колегія суддів Бучинська Г.Б., Петухов М.Г., Василишин А.Р. в своєму рішенні написали, що « звернення прокурора направлене на захист прав територіальних громад, відсутні, оскільки прокурором не вказано, в який спосіб і яке саме право територіальної громади буде захищено, адже прокурором не надано доказів, що на спірне наявний попит. Прокурор не довів факт порушення приватизаційного законодавства, що є втручанням у право покупця, що є порушенням Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Колегія суддів вважає посилання Заступника прокурора області необґрунтованими, такими, що належним чином дослідженні судом першої інстанції.
І вже рішенням від 10 жовтня 2017 року Вищий господарський суд зазначив, що оскаржувані акти прийняті при повному з’ясуванні всіх обставин справи, а тому підлягають залишенню без змін.
Звертаючись під час ефіру до Прокурора Рівненської області Подубинського Богдана Володимировича Юрій Кармазін, як почесний працівник прокуратури, попросив його вжити належних заходів реагування та відсторонити із займаних посад неблагочестивих заступників.
Як Президент Інституту права і суспільства Юрій Кармазін прокоментував проекти законів щодо недоторканності посадових осіб і зазначив, що експерти Інституту, розглянувши вказані проекти Законів, прийшли до висновку, що їх розгляд Верховною Радою України та направлення до Конституційного Суду України є маніпуляцією суспільної думки.
Фахівцями Інституту розроблено проект Закону «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт народних депутатів України» яким передбачено, що Верховна Рада України відповідно до чинної частини третьої статті 80 Конституції України надає згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт у випадку вчинення кримінального правопорушення діючих народних депутатів України, тобто депутатів 8 скликання.
Експерти прийшли до висновків про необхідність передбачити та узгодити із чинними нормами процесуального законодавства порядок притягнення до відповідальності діючого Президента України та прийняття вже розробленого Закону "Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України».
Завершуючи свій виступ на каналі Голова Партії захисників Вітчизни привітав громадян України про об’єднання у єдину структуру Українського козацтва та запропонував громадськості долучатися до ініціативи проведення всеукраїнського референдуму з метою прийняття нової редакції Конституції України, знизивши кількість народних депутатів України із 450 до 225, скасування антинародних пенсійних, медичних, освітніх реформ, прийняття нових законів, якими встановити максимальний рівень зарплат для посадових осіб органів держави та керівників державних підприємств не більше 10 розмірів мінімальної заробітної плати по країні та неможливість бути представником українського народу осіб, які довели погіршення рівня життя людей у 4 рази.

Популярность: 1% [?]