Всесвітній день охорони місць проживання

День охорони місць проживання відзначають сьогодні, шостого жовтня, у всьому світі. Це свято було затверджено у 1979 році в рамках Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі.
Людина своєю діяльністю вже давно впливає на природу, змінюючи її. З кожним роком у світі все більше територій переходять до розряду сільгоспугідь, пасовищ, піддаються змінам у зв’язку зі зростанням міст, видобутком корисних копалин, будівництвом заводів та інших об’єктів народного господарства.
За 19 століть нашої ери на земній кулі зникло 150 видів ссавців, в основному великих, і 139 видів птахів. Кожен зниклий вид — дуже важка і непоправна втрата.
Людина навчилася дуже багато чого: вирвалася в космос, долетіла до Місяця, але вона не зможе знову створити тура або стеллерову корову. Все, що зникає в тваринному світі, — зникає назавжди.
Відомо, що існування живих організмів напряму залежить від умов навколишнього середовища, які складаються в межах їх біотопів (місць проживання). До основних екологічних факторів, що впливають на живі організми, відносять: абіотичні (сонячне випромінювання, температура, вологість, освітленість та ін.), біотичні (сукупність живих організмів, які своєю життєдіяльністю впливають на інші організми) та антропогенні (зміни, спровоковані людською діяльністю).
Нині на Землі під загрозою зникнення знаходяться понад 7 тисяч видів тварин і майже 60 тисяч видів рослин. Щорічно тенденція загрози зникнення зростає для багатьох видів. Зокрема для України показовим є збільшення числа видів, які потрапляють до Червоної книги України. Наприклад, у 1980 році до неї було занесені 85 видів тварин і 151 вид рослин, через 16 років ця кількість збільшилась майже вчетверо, а вже у 2009 році (останнє видання книги) включено 542 види тварин та 826 видів рослин.
Партія захисників Вітчизни вже стільки років виконує положення своєї програми діяльності, якою чітко передбачено, що ми скеровуємо свою діяльність на відтворення довкілля та захист екології від розливів нафтопродуктів, токсичних і інших шкідливих для життя і рослинності речовин, намагаємося забезпечити екологічну безпеку і підтримання екологічної рівноваги на території України, подолати наслідків Чорнобильської катастрофи.

Популярность: 1% [?]