ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ Щодо вжиття невідкладних заходів для відвернення можливої жахливої трагедії – ціни бездіяльності правоохоронної системи України в її серці – місті Києві

ОСОБИСТО! ТЕРМІНОВО!
Генеральному прокурору України
Луценку Ю.В.
м. Київ, вул. Різницька, 13/15

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

Щодо вжиття невідкладних заходів для відвернення можливої жахливої трагедії –
ціни бездіяльності правоохоронної системи України в її серці – місті Києві

Шановний Юрію Віталійовичу!

Вимушений звернутися особисто до Вас з однією метою – попередити, відвернути загрозу трагічних наслідків, які можуть настати як внаслідок багаторічної бездіяльності слідчих підрозділів Національної поліції, так і самоусунення від процесуального керівництва у кримінальному провадженні окремих службових осіб органів прокуратури.
З 2010 року слідчим підрозділом Оболонського РУВС, надалі слідчими підрозділами національної поліції м. Києва у Подільському, на даний час у Печерському районі проводиться досудове слідство у кримінальному провадженні №12012110050000185 за фактом шахрайського заволодіння грошовими коштами інвесторів та об’єктами їх інвестицій службовими особами ТОВ «Інжпромбудсервіс» за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України.
За весь цей час слідчими поліції, за мовчазної згоди процесуальних керівників, фактично не проведено жодної слідчої дії, спрямованої на об’єктивне встановлення всіх обставин.
Наявність корупційного впливу на слідчі органи поліції ГУ НП у м. Києві з боку можновладних та впливових осіб, які сприяють забудовникам в ухиленні від кримінальної відповідальності, – це єдине пояснення прийняття двох незаконних рішень про закриття кримінального провадження. Намагання прокуратури м. Києва зрушити стан слідства, шляхом скасування незаконних постанов про закриття, наштовхуються на протидію слідчих Національної поліції, їх керівництва та процесуальних керівників місцевих прокуратур, які грубо ігнорують не тільки клопотання потерпілих, а й прямі вказівки прокуратури м. Києва в особі першого заступника прокурора столиці.
Про який стан слідства можливо вести мову, якщо до цього часу у кримінальному провадженні не встановлено кількість повторно реалізованих квартир, не долучено будь-якої легітимної проектної документації та дозвільних документів на будівництво. Саме останнє – без будь-якої належним чином розробленої і оформленої проектної документації та відсутності контролю — у мене як громадянина України та правозахисника викликає глибоке хвилювання та занепокоєння, адже всі обставини кримінального провадження свідчать, що кінцевою метою такої бездіяльності слідчих підрозділів є сприяння забудовникам ввести багатоповерховий житловий будинок в експлуатацію, що безумовно, з великим відсотком вірогідності може призвести до масової загибелі людей.
Потерпілі, безліччю клопотань, все ж таки змусили призначити у кримінальному провадженні судово-будівельну експертизу. Виїздом на місце експертом КНДІСЕ встановлено, що забудовниками не тільки самовільно внесені значні конструктивні зміни до первинної проектно-дозвільної документації, але й самовільно, спочатку збільшено кількість поверхів з 16-ти до 19-ти, а на цей час зведено вже 23 поверхи. Все це на фундаменті, розрахованому на 16-ти поверховий житловий будинок(!).
Проте, вимоги експерта до слідчого, щодо негайного вилучення та надання йому проектної документації, наштовхуються на протидії слідства, яким такі вимоги відверто ігноруються.
Очевидним є факт, що таке ігнорування є корупційною складовою, адже в цей час забудовники, керуючись тільки своїми жадібними корисливими мотивами, намагаються правдами та не правдами отримати дозвільні документи на введення об’єкту в експлуатацію, їхня жадібність ціною можливої загибелі, якщо не сотень, то десятків киян, — є жахливою та цинічною.
Присутня впевненість розуміння такого стану та можливих наслідків слідчими та процесуальними керівниками, проте якісь інші мотиви привалюють над обов’язками щодо виконання своїх службових повноважень та елементарною людяністю.
Більш того, стало відомо, що кримінальне провадження вже в квітні травні поточного року витребовувалось, як місцевою прокуратурою № 6 , так і прокуратурою міста Києва лише з однією метою, а саме вивчити можливості щодо закриття кримінального провадження.
Така «історія» викликає тривогу щодо можливості прийняття незаконного рішення про закриття навіть ігноруючи факти невстановлення всіх обставин, у тому числі і того факту, що проводиться судово – будівельна експертиза.
Не виключаю сценарій за яким в певний час, а саме в той, який буде потрібен представникам забудовника і буде прийняте незаконне рішення про закриття з використанням такої постанови забудовником у своїх цілях, як то: зняття арешту; при ініціюванні будь – якого цивільного позову з наданням постанови про закриття кримінального провадження . При реалізації такого сценарію, можливий тільки один висновок – корупційна складова.
Звертаюсь до Вас особисто, Юрію Віталійовичу, з впевненістю, що своїми службовими повноваженнями Ви зробите все можливе щоб відвернути загрозу біди, поставите на місце тих правоохоронців, яким байдуже людське життя та тих забудовників, жадібність яких привалює над людськими цінностями.
Вимушений звернутись до Вас особисто в зв’язку з нереагуванням керівників правоохоронних органів на звернення депутатів місцевої ради та громадськості.
Відсутність реагування на прийняті незаконні рішення, бездіяльність, яка межує з кримінально караною недбалістю, свідчить тільки про те, що правоохоронці Києва з невстановлених, але зрозумілих мотивів, не бажали і не бажають об’єктивного розслідування. Тому поряд з викладеним, прошу Вас, за більш ніж достатніх підстав, визнати неефективність досудового розслідування та доручити його слідчим ГСУ Національної поліції України та встановити особистий контроль.

Додаток: нотаріальна довіреність Хургіна ЮВ. – Голови ГО «Об’єднання інвесторів з будівництва житлового будинку на проспекті Оболонському м. Києва (біля будинку №30)» на 1 арк.

З повагою,
Голова Партії захисників Вітчизни
Сенатор Міжнародного Парламенту
Безпеки і Миру
Народний депутат України
2, 3, 4, 6 скликань
Почесний працівник прокуратури,
Заслужений юрист України,
Державний радник юстиції 3 класу Юрій КАРМАЗІН

Популярность: 1% [?]