Щиро вітаю 40-й батальйон територіальної оборони міста Кривий Ріг «Кривбас» з річницею його утворення

Сьогодні, 15 травня 2015 року у місті Кривий Ріг відзначали першу річницю створення 40-го батальйону територіальної оборони «Кривбас».
Проте, ані керівництво Збройних сил України, якому підпорядкований 40-й батальйон територіальної оборони «Кривбас», ані органи державної влади Дніпропетровської області не вважають за доцільне привітати бійців батальйону з річницею його заснування та вшанувати пам'ять 69 бійців, які поклали своє життя за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.
Нажаль, це свято викликає тільки сльози у бійців батальйону, а також членів їхніх сімей, внаслідок того, що Генеральний штаб Сухопутних військ Збройних сил України надіслав Дерективу про розформування батальйону «Кривбас».
Через це надаю повний текст мого звернення до Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України, Президента України Порошенка Петра Олексійовича, Міністра оборони Полторака С.Т., Начальника Генерального штабу України Муженка В.М. щодо недопущення розформування патріотичного підрозділу Збройних сил України 40-го батальйону територіальної оборони «Кривбас», підняття військового духу офіцерів та солдатів збройного формування, вжиття необхідних заходів до присвоєння статусу учасників АТО бійців, належного матеріального забезпечення сімей загиблих та поранених героїв.

ТЕРМІНОВО! ОСОБИСТО!
Верховному Головнокомандувачу Збройних Сил України, Президенту України
Порошенку П.О.
01120, м. Київ, вул. Банкова, 11

Міністру оборони України
Генерал-полковнику С.Т.Полтораку
03168, м. Київ, пр-кт Повітрофлотський, 6

Начальнику Генерального штабу України Муженко Віктору Миколайовичу
03168, м. Київ, пр-кт Повітрофлотський, 6

«Ми повинні з великою повагою ставитися до нашої армії та наших воїнів, які, ризикуючи життям, захищають свободу, незалежність і територіальну цілісність України», — Президент України

щодо недопущення розформування патріотичного підрозділу Збройних сил України 40-го батальйону територіальної оборони «Кривбас», підняття військового духу офіцерів та солдатів збройного формування, вжиття необхідних заходів до присвоєння статусу учасників АТО бійців, належного матеріального забезпечення сімей загиблих та поранених героїв

Вельмишановний Петро Олексійовичу!
Шановні Степане Тимофійовичу, Вікторе Миколайовичу!

До мене звернулись волонтери, активісти Євромайдану та бійці з питання, яке з жовтня 2014 року турбує не тільки їх, але і всю Україну щодо недопущення розформування патріотичного підрозділу Збройних сил України 40-го батальйону територіальної оборони м. Кривий Ріг «Кривбас», підняття військового духу командирів та солдатів збройних формувань, вжиття необхідних заходів до присвоєння статусу учасників АТО бійців, належного матеріального забезпечення сімей загиблих та поранених героїв.
Нагадаю, про що йде мова: в мережі інтернет знову пройшла інформація про розформування 40-го батальйону територіальної оборони м. Кривий Ріг, (в/ч 2603), більш відомого як батальйон «Кривбас», який героїчно з 03.08.2014 року по 26.08.2014 року приймав участь у штурмі Іловайська та перебуваючи під постійними обстрілами російських найманців виконував бойові завдання командування, аж поки не була отримана команда покинути місто та відступити на інші позиції. Командир батальйону полковник Олександр Мотрій, який 07.08.2014 року повів на штурм Іловайська 125 бійців, маючи на озброєнні одну броньовану машину (БРДМ) на якій був сам комбат, одну бойову машину піхоти (БМП), два вантажні автомобілі КАМАЗ та Урал, на яких пересувались бійці і командирський УАЗ, облаштований для вивозу поранених з поля бою. За цей бій командир батальйону Олександр Мотрій Указом Президента від 08.08.2014 року за особистий героїзм нагороджений орденом Б.Хмельницького 3 ступеня, а його бійці нагороджені державними нагородами за мужність проявлену при виконанні бойових завдань. Це вони 25.08.2014 року захопили в полон 11 російських десантників з елітного підрозділу ВДВ Росії, які розстрілювали українські колони та потім по телебаченню повідомили на весь світ, що «вони заблудились на Україні», це ті розвідники, які вступили в бій та знищили розвід групу батальйону «Восток», які проривались на броньованих інкасаторських машинах через блокпост, це ті солдати та офіцери, які захопили в полон одного з керівників ДНР (позивний Клоц), який був причетний до викрадення представників місії ОБСЕ в червні 2014 року та рухався маючи при собі надзвичайно важливі документи, стосовно структури та агентури бойовиків ДНР. Таких прикладів було багато за час перебування у зоні АТО, аж до того останнього бою, коли полковник Мотрій та його бійці пішли на прорив з Іловайського котла та вивели бійців з оточення. В тому бою комбат витягнув з під обстрілу важко поранених бійців Василя Стуженка та заступника Юрія Сіньковського, отримавши поранення. Полковнику Юрію Сіньковському, який недавно виписався з госпіталю, осколок в грудях не дає повноцінно дихати. Всього в госпіталях перебуває більше 200 поранених бійців батальйону, 40 пропало без вісти, 69 загинули як герої, виконавши свій військовий обов’язок.
Великої поваги заслуговує подвиг рядового Павла Воронича з П’ятихаток, який добровільно вийшов проти російського танка з кулеметом та вів вогонь, поки на танку не заклинила башта, а сам був тяжко поранений снайпером. Про масовий героїзм бійців та командирів 40-го батальйону говорив сам генерал Руслан Хомчак, який командував військами під Іловайськом, але потім почав шукати винних та замість того, щоб допомогти відновити батальйон, який втратив майже половину особового складу, подбати про забезпечення зимовою формою одягу, сучасною зброєю та технікою, видати зарплату, яку з серпня місяця не виплатили бійцям, які перебували в зоні АТО, почав посилати перевірки з однією метою, по яку відкрито говорили бійці батальйону, звинуватити їх разом з комбатом у дезертирстві та розформувати батальйон. Жодна комісія не ставила за мету встановити істину помилок Оперативного командування «Південь», допомогти поповнити батальйон особовим складом, пройти бойове злагодження з прибулим поповненням та скоріше вирішити всі нагальні проблеми особового складу батальйону.
Але Директива про розформування 40-го батальйону територіальної оборони м. Кривий Ріг підписана керівництвом Генерального Штабу Сухопутних військ Збройних Сил України змушує мене, як Голову Партії захисників Вітчизни, звернутись до Вас з проханням щодо недопущення розформування патріотичного підрозділу Збройних сил України 40-го батальйону територіальної оборони «Кривбас», щоб залишити його в складі 17-й танкової бригади ЗСУ, а також вирішити питання про нагородження державними нагородами всіх 536 бійців та офіцерів батальйону, надати їм грошове забезпечення, а сім’ям загиблих та поранених необхідну матеріальну допомогу.
Сьогодні, 15 травня 2015 року у місті Кривий Ріг відзначали першу річницю створення 40-го батальйону територіальної оборони «Кривбас».
Проте, ані керівництво Збройних сил України, якому підпорядкований 40-й батальйон територіальної оборони «Кривбас», ані органи державної влади Дніпропетровської області не вважають за доцільне привітати бійців батальйону з річницею його заснування та вшанувати пам'ять 69 бійців, які поклали своє життя за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.
Керуючись вищенаведеним,

ПРОШУ:
1. Вжити належних заходів щодо недопущення розформування патріотичного підрозділу Збройних сил України 40-го батальйону територіальної оборони «Кривбас», залишити його в складі 17 танкової бригади з метою підняття військового духу офіцерів та солдатів збройного формування;
2. Вжити необхідних заходів до відзначення державними нагородами бійців та офіцерів, надання належного матеріального забезпечення сім’ям загиблих та поранених;
3. Доручити органами державної влади Дніпропетровської області створити реабілітаційні центри для надання допомоги військовослужбовцям, а також членам сімей загиблих та поранених.

З повагою,

Голова Партії захисників Вітчизни,
Народний депутат України
2, 3, 4, 6 скликань Юрій КАРМАЗІН

Популярность: 1% [?]