Виступ єдиного представника опозиції в парламенті Ю.Кармазін з трибуни Верховної Ради України


Юрій Кармазін, українська опозиція, Партія захисників Вітчизни.

Я зареєстрований – для тих, хто кричить, письмово реєструюсь і виконую ці обов'язки.

Шановні народні депутати, чому в країні виникла парламентська криза? Парламентська криза – це тому виникла, що Голова Верховної Ради подав у відставку, віце-спікер Микола Томенко подав у відставку. Чому вони подали у відставку? На мій погляд, це сталося внаслідок порушення базових, засадничих положень цього документу – Конституції України. В цій залі вона розтопталася, на превеликий жаль, під час прийняття мовного так званого законопроекту.

Вдумайтесь, коли ми всі були запрошені на засідання комітету, де були роздані поправки на 478 сторінках, понад 2000 поправок, раптом, з голосу, виникає питання: а давайте розглядати. Що розглядати?

Стенограма, яку ви бачили, яку я поклав потім на стіл у Голови, звернення, заяву, з якою звернувся до Голови, яка зареєстрована в установленому законом порядку, показувала, що ви голосували за включення питання в порядок дня.

Цитую по стенограмі: «Я ставлю на голосування прийняти Закон 9073 в редакції… Прошу голосувати. Голосуємо». За що ж ви голосували? Для чого ви збурили всю країну, для чого ви перетовкли все? Для чого ви знизили авторитет України, який так важко завойовується?

За ці два дні без Голови Верховної Ради прийнято біля 100 законодавчих актів. Що зараз зроблено? Зроблені зміни до Закону про Регламент Верховної Ради, по якому тепер немає Голови Верховної Ради, є голова більшості, бо 226 тільки може його обирати, не 300. Вам не потрібна опозиція взагалі, щоб вона навіть приймала участь. А ми ж передбачаємо, що можливо і ви будете в опозиції. То для чого ж ви такі речі приймаєте?

Через це, я розумію реакцію Володимира Михайловича Литвина, бо він не має права як Голова Верховної Ради підписати жоден із тих законів, які зараз ви за ці 2 дні прийняли, під вашим, Адаме Івановичу, не мудрим керівництвом. Не мудрим через те, що ви ігнорували прямий припис Конституції, частину третю статті 84 Конституції України де написано, що голосування відбувається особисто. А вас вчора тут голосувало 70 чоловік, щонайбільше, я контролював всі голосування і всі ці речі.

Тому ці речі мають бути скасовані, Голова Верховної Ради повернений і той закон, який ви зміни, також скасований, про зміни до Регламенту
Шановні народні депутати, шановні громадяни України, в цьому залі присутня меншість від виборців, від тих людей, які виборці сюди послали. Бо вони послали від Партії регіонів, від Партії комуністів і від Блоку Литвина аж 202 чоловіки. Ця меншість через політичну корупцію зробила себе більшістю. Без всяких виборів Партія регіонів, замість 175 чоловік, які прийшли сюди у Верховну Раду сьогодні налічує 194 в своїх рядах. Це стало можливо внаслідок найбільшої політичної корупції, підкреслюю.

Через це, чим викликана заява віце-спікера Миколи Володимировича Томенка, який завжди сумлінно виконував свої обов’язки як представник опозиції.

По-перше, він як представник опозиції був представлений в керівництві. І ви знаєте, що в кожному парламенті, чи візьмете Російську Федерацію, чи Буркіна-Фасо, кругом ви побачите представників опозиції в керівництві парламентських органів, кругом ви побачите можливість опозиції контролювати уряд.

Сьогодні мене запитують, а чого я сиджу в урядовій ложі. А тому, що ви сьогодні, шановні, взяли і скасували 299 статтю Регламенту без її скасування. Без скасування закону Президентом ви сьогодні скасували. А там були відповіді і звіт уряду, який написано, кожну п’ятницю. Хто вам дав право порушувати закон, підписаний закон України! Щодня тисячі українців ідуть в суд, їх судять за порушення правил дорожнього руху, Податкового кодексу, за все, що завгодно! А вас не судять, бо ви порушуєте закон щодня! Ви порушуєте Конституцію щодня.

І от, під час того, що коли, по стенограмі цитую: «За пропозицію Єфремова проголосувало, за рассмотрение законопроекта в зале», — (тобто за розгляд, за розгляд, це так перекладається), — «219 чоловік». Перевищуючі свої службові повноваження, Адам Мартинюк поставив за те, щоб повернутися без пропозицій без нічиїх. Проголосувало 241, щоб повернутися. А потім я ставлю прийнятий закон в редакції, не відомо, якій, не відомо, який закон і що. Тоді, коли почалася штовханина, у Томенка вихопили карточку і проголосували тією карточкою.
Шановні народні депутати, у кожного з вас може бути ситуація, коли вашу карточку хтось натисне, і в кожного може бути, але це ваше обличчя, ваша карточка. Через те, через те ми повиймали карточки і кожен носимо з собою, щоб цього не сталося. Я вважаю, що легітимність Верховної Ради нульова, але віце-спікер має залишатися від опозиції, якщо тут ще взагалі визнається право якесь опозиції взагалі в цій державі. Дякую за увагу.

Популярность: 5% [?]