Україна: депутати відмовилися розглянути відставку спікера


Верховна Рада йде на канікули, а Володимир Литвин залишається під тиском парламентської більшості, яка наполягає на підписанні законопроекту про мови. Сьогодні депутати відмовилися розглядати заяву спікера про відставку – за включення питання до порядку денного не проголосував жоден. Олександр Єфремов, виступаючи у напівпорожній сесійній залі, заявив, що рішення спікера про відставку емоційне і Литвин має над ним подумати.
Олександр Єфремов, Партія регіонів: «Сьогодні парламент надав йому вотум довіри на певний проміжок часу і якщо він не змінить своєї точки зору і не забере заяву, ми змушені будемо все рівно розглядати її. Якщо ж він змінить своєї точки зору, на чому ми наполягаємо і говоримо, що рішення, яке він ухвалює неконструктивне, то будемо дивитися вже виходячи з обставин»
В опозиції переконані: законопроект про мови ухвалено із рядом процедурних порушень, тому спікер його не підпише.
Юрій Кармазін, НУ-НС: «Я думаю, що він ніколи його не має підписати, тому що нема що підписувати. Ви подивіться, за що вони голосували?За три точки. Там написано, в якому читанні? Що? Немає нічого в офіційній стенограмі, тому він не має підписати його ніколи і я переконаний, що цей законопроект він не перепише»
Експерт Володимир Фесенко вважає, що є кілька аргументів, які можуть бути застосовані, аби переконати спікера підписати законопроект про мови. Серед них і справа журналіста Георгія Гонгадзе.
«Організувати певну інформаційну кампанію, спрямувати від прокуратури навіть просто запит про відкриття кримінальної справи в зв’язку з підозрами або свідченнями про причетність Володимира Литвина до цієї справи, таке можливе. І просто натяків, що прокуратура може зробити такі дії буде достатньо серйозним інструментом впливу»

Популярность: 7% [?]