Ю.Кармазін: об'єднання посад мера та голови КМДА поверне Києву самоврядування


КИЇВ. 4 червня. УНН. Ситуація, яка склалась у Києві після завершення повноважень міського голови, перетворює місцеве самоврядування у столиці на формальність, і таку ситуацію може виправити відновлення моделі, за якою міський голова очолює міську державну адміністрацію. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив народний депутат від НУ-НС Юрій Кармазін.

«Місцеве самоврядування у Києві знищено нинішньою владою і існує лише для форми, воно абсолютно безправне. Через те говорити про те, хто буде ставити підписи на рішеннях міської ради, не треба. Несвоєчасне обрання мера – це теж злочин проти киян…. А Черновецькому треба урочисто купити квиток і урочисто відправити його туди, куди він захоче – або в Грузію, або в Ізраїль, побажати йому успіхів у своїй справі. Звісно, рішення Київради зараз формально підписуватиме секретар Київради Герега, але це вже неважливо, адже Києву треба відновлювати місцеве самоврядування», — зазначив Ю.Кармазін.

За його словами, у Києві слід об'єднати посади міського голови та голови міської адміністрації, що сприятиме відновленню ролі місцевого самоврядування.

«Адже повноваження голови адміністрації та міського голови одні й ті ж самі. Але кияни зараз не контролюють ті події, які відбуваються у Києві. Влада має консолідовано відповідати за свої дії, а не створювати складну систему, коли незрозуміло, хто виконує рішення», — наголосив Ю.Кармазін.

Нагадаємо, 1 червня 2012 року Київський міський голова Леонід Черновецький оприлюднив свою заяву про відставку з займаної посади. Заяву Л.Черновецького має розглянути Київська міська рада, яка збереться на чергове пленарне засідання не раніше липня. Виконувати обов’язки міського голови буде секретар Київради Галина Герега. Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов підтримав ідею про об'єднання посад голови КМДА та Київського міського голови – така модель існувала у Києві з 1999 до 2010 року.

Джерело: УНН

Популярность: 9% [?]