Юрій Кармазін: проект нового закону щодо проведення мирних зборів Україні не потрібен


У головному юридичному документі Україні, Конституції, прописано, що громадяни мають право на мирні зборі, мітинги та демонстрації. Тож, законопроект «Про порядок організації і проведення мирних заходів» є всього лиш намаганням влади перешкодити масовим зборам напередодні виборів. Про це повідомив народний депутат України Юрій Кармазін під час прес-конференції, що проходила в ІА «RegioNews».
Новий законопроект підготовлений некоректно і обмежує права українців. Про порушення у документі повідомляла, навіть, спеціальна венеціанська комісія. Даний документ унеможливлює будь-які збори хоча б тим, що залякує організаторів несенням відповідальності за будь-які, навіть, маленькі правопорушення.
«Організатор акції буде винним у любому випадку. Наприклад, було заявлено 100 людей на участь, а прийшло 101. Тож, організатор винний, бо зібралось більше людей і суд прийняв рішення заборонити проведення акцій. Організатор має забезпечити, щоб ніхто не прийшов? Такого не може бути», — заявив Юрій Кармазін.
На думку народного депутата, введення таких неоднозначних положень у новому документі можливе лише за умови посилення національної безпеки і громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам.
Проект закону «Про порядок організації і проведення мирних заходів» є порушенням чинного законодавства і приймати його не слід – це підтверджують головне науково-експертне управління Верховної Раді і головне юридичне управління також подали свої зауваження.

Популярность: 5% [?]