Юрій Кармазін: «Усі сьогодні очікували не тільки об’єднання опозиція словами «проти», а хотіли побачити повномасштабну програму, яку так ніхто і не зачитував через її великий об’єм»


Об’єднана опозиція оприлюднила програму спільних дій
Сьогодні на Михайлівській площі в Києві під час Форуму об'єднаної опозиції було оприлюднено програму спільних дій із амбіційною назвою «Справедлива держава, чесна влада, гідне життя». Вона має бути реалізована у разі перемоги опозиції на парламентських виборах. Олександр Турчинов, Арсеній Яценюк разом з іншими лідерами об’єднаної опозиції визначила сім першочергових завдань, які, як стверджується, будуть вирішені після приходу опозиції до влади. Зокрема обіцяно: замість Податкового кодексу Кодекс економічного зростання (усвоєму понад півгодинному виступі А. Яценюк завив, що в країні буде запроваджено лише 7 податків, що зробить нашу податкову систему найпростішою в Європі); справедливу систему розподілу національного багатства в інтересах громадян; новий, реальний прожитковий мінімум, мінімальна заробітна плата не буде нижчою за новий прожитковий мінімум, а протягом 5 років перевищить його удвічі; антикорупційну люстрацію, створення Національного антикорупційного бюро; реформу прокуратури і правоохоронних органів, звільнення з тюрем Юлію Тимошенко, Юрія Луценка, усіх політичних в’язнів та противників режиму, засуджених за вигаданими «злочинами»; замість дорогого російського газу – дешева українська енергія. Програма проголошує також «усунення кримінально-олігархічного режиму Януковича, повернення України на європейський демократичний шлях розвитку», а «влада буде під контролем суспільства»

 — Вважаю за необхідне ліквідувати інститут опричників президента у вигляді голів обласних державних адміністрацій, або як їх ще називають, губернаторів. Губернії в Росії, а в нас області, — заявив на форумі Арсеній ЯЦЕНЮК. — Місцева влада самостійно розпоряджатиметься своїми ресурсами і коштами. Уведемо інститут виконавчих комітетів, які обиратимуться безпосередньо місцевими радами, а ради – людьми.Об'єднана опозиція скасує Податковий кодекс і в Україні буде ухвалений кодекс економічного стимулювання.

 — Процес об’єднання у регіонах йде нелегко. Усім партійним керівникам потрібно вгамувати свої політичні амбіції. Ситуація незвична: завжди виборчими штабами керували голови партійних організацій від «Батьківщини», — розповів «Дню» після форуму голова Київської міської парторганізації «Батьківщина» Юрій ОДАРЧЕНКО. — Це була своєрідна монополія, бо, чесно кажучи, на місцях наші активи більш потужні. Але нам потрібна переконлива перемога, тому ми поступаємося своїми амбіціями. Приклад – Юлія Тимошенка, яка розуміє, що сьогоднішній форум – це заявка Яценюка на президентські вибори і, відповідно, його конкурування з нею. Але вона знає, що перемога на парламентських виборах дуже важлива, тому закликає усю опозицію об’єднатися. Сьогодні Кличко і Гриценко повинні бути в складі об’єднаної опозиції. Якщо цього не відбудеться – може повторитися приклад виборів в Обухові. Ми готові створити всі умови для того, щоб «УДАР» пішов на вибори з нами спільно.

 — Усі сьогодні очікували не тільки об’єднання опозиція словами «проти», а хотіли побачити повномасштабну програму, яку так ніхто і не зачитував через її великий об’єм, — поділився враженнями від формулу його учасник Юрій КАРМАЗІН. — Оголошені плани на далеку перспективу. Зрозуміло, що задекларувати імпічмент президенту, і зробити це – дві різні речі. Для початку процедури імпічменту потрібно всього 226 голосів, а для завершення – 300. Правильні заяви потрібно ще підтверджувати програмами дій. Влада сьогодні як ніколи цинічна і нахабна. Вона все робить для того, щоб виграти вибори ще до виборів. Подивіться на інформаційний простір. Лише одиниці газет і телеканалів можуть дозволити собі говорити правду. Багато журналістів потім ховають очі... Вважаю, що опозиція повинна була йти на вибори на чолі з Юлією Тимошенко. Миритися з її ув’язненням, і заявляти, що Тимошенко вийде на волю після виборів, – неправильно.

До речі, до учасників форуму адресувала своє звернення і Юлія Тимошенко. Його зачитала донька Тимошенко Євгенія. У звернення, зокрема, йдеться про те, що необхідно радикально змінити систему стосунків між владою і суспільством. «Опозиція, ставши владою, повинна відмовитися від частини своїх повноважень на користь громадян України. Ми зобов’язані дати людям не декларативні, а справжні інструменти впливу на всю систему влади… Відкликання депутатів, мерів, розпуск парламенту, місцевих рад, імпічмент Президенту треба зробити доступними для громадян. Ці процедури мусять проводитися без мінімального втручання влади.» Треба зробити суди цілком незалежними, пише Тимошенко, стверджуючи, що розробила цілісну концепцію реформи системи правосуддя. У зверненні також ідеться про те, що «треба перебудувати піраміду влади. Центральні органи влади повинні виконувати тільки ті функції, з якими не можуть самостійно впоратися місцеві». Екс-прем’єр пропонує також скасувати податкову, пенсійну та судову реформи, здійснені владою і розслідувати випадки рейдерства та корупції.

Під кінець форуму його учасники закликали усіх небайдужих українців протягом травня-червня долучитися до обговорення та доповнення програми «Справедлива держава, чесна влада, гідне життя», а в липні, після всенародного обговорення, лідери опозиції обіцяють оприлюднити остаточний варіант програми з якою підуть на вибори.

Популярность: 1% [?]