З А Я В А Партії захисників Вітчизни


Ситуація, що склалася в українській правоохоронній і судовій системі не просто грубо попирає конституційні права громадян, а ставить під загрозу існування України, як демократичної держави і створює реальні підвалини для встановлення поліцейського режиму.
Яскравим свідченням цього є обставини навколо фабрикування більше десятка кримінальних справ стосовно лідерів опозиції, грубого порушення кримінально-процесуального законодавства при проведенні слідства та пропихання їх через українські судилища, інакше судові слухання назвати не можна.
Уже давно не є таємницею, що українські правоохоронці для здобуття «потрібних» свідчень і оговорення себе застосовують до затриманих побої, мордування і катування. Про це відверто заявляє Уповноважена з прав людини Верховної Ради України, українські та міжнародні правозахисні організації.
Нагадаємо, що один із кричущих випадків стався у слідчому ізоляторі СБУ у Львівській області, де було замордовано громадянина П.Мозолу, якого змушували визнати десятки вбивств в с.Братковичі. Жоден із катів – перевертнів у формі СБУ не визнав своєї вини.
Це не поодинокі випадки і сьогодні історія з катуваннями в слідчих ізоляторах, місцях позбавлення волі продовжується.
Так 20 квітня 2012 року в Качанівській колонії м.Харкова стався безпрецедентний випадок, коли вночі троє працівників колонії побили Ю. Тимошенко, нанесли їй тілесні ушкодження мотивуючи що фізична сила застосовувалась у зв’язку з відмовою останньої добровільно переїжджати на лікування. І знову ж таки працівники колонії не визнають насильства і побоїв Ю.Тимошенко. Виникає логічне запитання, для чого було хвору і немічну жінку о 23 год. ночі перевозити з колонії нібито на лікування в цивільну лікарню, якщо для цього є день? Жодних пояснень немає і бути не може.
Аналогічний випадок стався з В. Іващенком, коли останнього хворого на носилках принесли в суд і зачитали йому вирок. В такому стані людина не в змозі оцінити ситуацію, яка склалась навколо неї, не говорячи про суть вироку.
За міжнародними стандартами це кваліфікується не інакше як катування.
Українське законодавство, а саме ст.ст. 126, 127 Кримінального Кодексу передбачає кримінальну відповідальність за побої, мордування і катування.
Звертаємо увагу на те, що конституційне право кожного громадянина України на належний юридичний захист, а також користуватись послугами адвокатів, часто попирається з боку правоохоронних органів.
Так, при розслідуванні сфабрикованої кримінальної справи по ЄЕСУ проти Ю.Тимошенко до неї не допускались адвокати. Це грубе порушення норм кримінально-процесуального законодавства і тягне за собою кримінальну відповідальність за ст. 374 (порушення права на захист) і ст.397 (втручання в діяльність захисника чи представника особи).
Відповідно до статті 29 Конституції України кожний заарештований чи затриманий має право з моменту затримання захищати себе особисто та користуватися правовою допомогою захисника.
Відповідно до статті 129 Конституції України держава зобов’язана забезпечити обвинуваченому право на захист.
Окрім цього, всі слідчі дії при розслідуванні так званої справи по ЄЕСУ, Харківською обласною прокуратурою проводились в той час, коли німецькі медики визнали Ю.Тимошенко хворою і рекомендували її лікування за межами колонії. Сьогодні Уряд Німеччини наполягає на її лікуванні в німецькій клініці. Без сумніву, що при такому стані здоров’я проводити любі слідчі дії з Ю.Тимошенко було заборонено, а отже їх потрібно визнати нікчемними і вони підлягають скасуванню.
Свавілля правоохоронних органів і судової влади в Україні набули широкого розголосу, як в Україні так і за її межами. Факти політичного переслідування представників опозиції, а також катування і знущання над Ю.Тимошенко, В.Іаващенком, Ю.Луценком та іншими політарештантами стали предметом обговорення міжнародною спільнотою.
Своє обурення щодо жорстокої поведінки із Ю.Тимошенко висловили МЗС Росії, Держдепартамент США, уряди Німеччини, Англії, Польщі, Чехії інших держав, а також керівники Євросоюзу і Європарламенту.
Партія захисників Вітчизни застерігає, якщо і надалі влада буде діяти в неконституційному полі, це призведе до громадянської війни.
Відповідно до статті 27 Конституції України кожна людина має невід'ємне право на життя.
Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов'язок держави — захищати життя людини.
Кожен має право захищати своє життя і здоров'я, життя і здоров'я інших людей від протиправних посягань.
Звертаємо увагу нинішніх горе-владноможців, що Конституція України не передбачає засобів і способів для захисту життя і здоров’я, а отже кожний громадянин України вправі зробити свій вибір і не виключено фізичний захист.
Вся відповідальність за можливі наслідки ляже на нинішню владу.
Партія захисників Вітчизни вимагає від Президента України, Кабінету Міністрів України, Генерального прокурора України:
— негайно припинити побої, мордування і катування Ю.Тимошенко, В.Іващенка, Юрія Луценка та інших політв’язнів та вирішити питання про їх звільнення;
— порушити кримінальну справу проти працівників Качанівської колонії, які наносили побої, мордували та катували Ю.Тимошенко і притягнути їх до відповідальності;
— за фальсифікацію кримінальної справи по ЄЕСУ та неналежну організацію проведення слідства, неналежний нагляд за дотриманням законодавства в місцях позбавлення волі звільнити прокурора Харківської області Тюріна Г.Є із органів прокуратури.

Центральна Рада Партії захисників Вітчизни

Популярность: 42% [?]