В омбудсмена підтверджують наявність у Тимошенко синців


Представник уповноваженої Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової без попередження відвідав Качанівську колонію і підтвердив, що в ув’язненої екс-прем'єра Юлії Тимошенко на тілі є синці.

За словами омбудсмена Ніни Карпачової, Юлія Тимошенко під час зустрічі з її представником у присутності керівника колонії дала згоду на огляд тілесних ушкоджень.

«Під час зовнішнього огляду було встановлено наявність синців на передпліччі, ділянці ліктьового суглобу правої руки, а також значного розміру синця у правій пахвинній ділянці живота», — сказала Ніна Карпачова, яку цитує прес-служба «Батьківщини».

Омбудсмен стверджує, що жорстоке поводження з Юлією Тимошенко може бути розцінене як катування відповідно до Європейської конвенції з прав людини та Конвенції ООН проти катувань.

Крім того, уповноважена з прав людини зазначила, що на кінець робочого дня 24 квітня, коли було оприлюднено заяву Юлії Тимошенко про жорстоке поводження з нею, прокуратура не відреагувала належним чином.

У зв’язку з цим Ніна Карпачова вимагає від генпрокурора Віктора Пшонки порушити кримінальну справу, відсторонити від виконання посадових обов’язків усіх причетних до факту брутального поводження з екс-прем’єром під час її конвоювання з колонії.

«Я також вимагаю від керівника Державної пенітенціарної служби терміново забезпечити належну медичну допомогу відповідно до рішення Європейського суду та висновків українських та незалежних німецьких лікарів», — сказала Ніна Карпачова.

У відповідь лідер фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов сказав, що заяви пані Карпачової носять заангажований характер.

Він не виключив, що представники опозиції вже найближчим часом можуть запропонувати Ніні Карпачовій місце в списку. Тому, на його переконання, необхідно якомога швидше привести до присяги новообраного омбудсмена Валерію Лутковську, за яку парламент проголосував у вівторок.
Візит у колонію

У вівторок прес-служба «Батьківщини» повідомила, що донька Юлії Тимошенко Євгенія та група народних депутатів від опозиції зайшли на територію Качанівської колонії для зустрічі з лідером опозиції.

Опозиція запросила депутатів-медиків від усіх фракцій, а також голову комітету ВР з питань охорони здоров'я відвідати Юлію Тимошенко, щоб особисто переконатись, що до неї застосовували фізичну силу. Однак, як сказав захисник пані Тимошенко Андрій Кожем’якін, депутати з провладних фракцій відмовилися від поїздки.

Опозиція блокує трибуну Ради, вимагаючи звіту генпрокурора і доступу депутатів до Юлії Тимошенко

Андрій Кожем’якін наголосив, що депутати вимагатимуть зустрічі з представниками прокуратури та пенітенціарної системи і порушення кримінальної справи у зв’язку з начебто побиттям Юлії Тимошенко.

Депутати фракцій «БЮТ-Батьківщина» і НУНС від вівторка блокують трибуну Верховної Ради з вимогою заслухати генпрокурора щодо ситуації з екс-прем'єром. Опозиція обіцяє блокувати парламентську трибуну, поки депутатів не допустять до зустрічі з пані Тимошенко.

Своєю чергою голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов припускає, що лист Юлії Тимошенко про застосування до неї сили став частиною провокації в день відкриття чергової сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.

«До відкриття чергової сесії ПАРЄ опозиція підготувала чергову провокацію», — сказав пан Єфремов, якого цитує прес-служба Партії регіонів.

У вівторок соратники Юлії Тимошенко повідомили, що вона оголосила голодування. Вони також оприлюденили її лист, у якому вона пише, що «троє міцних чоловіків» побили її під час перевезення з колонії до лікарні, зокрема вдарили її кулаком у живіт.

Європейський Союз заявив, що чекає Клацнути
пояснень від української влади
про те, що відбувається з екс-прем'єром.

У посольстві США в Україні також сказали, що мають намір розібратися з цією ситуацією.

Про свою «стурбованість» повідомило і МЗС Росії.

Популярность: 61% [?]