Юрій Кармазін відмовився представляти свої пропозиції до КПК


«Шановні громадяни України, до Кримінально процесуального кодексу я подав 323 пропозиції, які у разі їх врахування могли б дійсно кардинально змінити Кримінально-процесуальний кодекс, зробити його орієнтованим на людей та їхні потреби, а не на створення сприятливих умов для того, щоб влада як маріонетками могла маніпулювати усіма, ким побажає.
Кодекс у такому вигляді, який він є зараз, треба відправити на фундаментальне доопрацювання із залученням громадськості, а аж ніяк не приймати. Він викличе параліч правоохоронної системи, додатково збільшить навантаження на слідчих, на 4-5 мільйонів справ. Я це заявляю відповідально.
В цій залі було поспіхом прийнято Податковий кодекс, в цій залі було поспіхом прийнято судову реформу, ми побачили, що з того вийшло. Однак влада демонструє в своїй політиці послідовність і прийняття цього документу — це ще один крок до свавілля, на мій погляд, і беззахисності людей.
Очевидно, що цей кодекс хочуть прийняти під вибори. В ньому вже відсутня стадія притягнення до відповідальності, що є підставою для зміни Конституції. Проігноровано такий орган, як Конституційний Суд.
Верховний Суд як вищий орган в цьому кодексі практично відсутній. Інституту присяжних насправді взагалі немає. Перейменування суддів під присяжних не потрібно, від цього суть і нічого не змінюється. Присяжного в тому класичному вигляді, в якому він існує в інших країнах, яким він задумався Конституцією, просто не існує.
У проекті нового КПК не врегульовано передбачений ще у 1996 році пункт 9 „Перехідних положень“ Конституції: створення належної системи досудового слідства.
В негативну сторону змінюється функції прокуратури, звужується коло тих осіб, які можуть бути адвокатами. Отже, порушено право на захист. Фактично проектом КПК встановлюється повна монополія адвокатів у питаннях надання правової допомоги відповідним особам при здійсненні кримінального провадження.
Запропоновані зміни до чинного законодавства з питань надання правової допомоги суперечить статті 59 Конституції України, яка гарантує право кожного бути вільним у виборі захисника своїх прав; протирічить також рішенню Конституційного Суду від 2000 року.
Да, у цьому кодексі замість явки з повинною буде використовуватися угода про визнання винуватості – оце серйозна річ, яку будуть вибивати, де людина відмовляється від частини своїх прав. І це вважається нібито верх конституціоналізму.
У проекти фактично не передбачається можливості належного забезпечення процесуального статусу потерпілого, захисту його інтересів.
Загальні положення КПК дуже гарні. Водночас це не можна сказати про весь КПК.
Через це я вважаю, що, якщо ви, більшість, беретесь самотужки все вирішувати, нав'язувати, диктувати, то і відповідайте за те, що ви робите. Я не буду у вас забирати 16 годин того часу, який положений мені для виголошення поправок, робіть самі, відповідайте самі, але розумійте, що за цим буде хаос і повний параліч правоохоронної системи. Дякую».

Популярность: 5% [?]