Кармазін: «Новий КПК хочуть прийняти під вибори»


28 Березня на засіданні круглого столу за участю народних депутатів Володимира Олійника (Партія регіонів) та Юрія Кармазіна («Наша Україна—Народна самооборона»)обговорювався новий КПК.

Наскільки документ буде досконалий — покаже практика, вважає регіонал. «Але це має бути компроміс, інакше можемо отримати той законопроект, який нині є, а це сьогодні найгірший варіант для України», — зазначив Володимир Олійник. За його словами, новий проект КПК дає переваги будь-якій владі. Але, на жаль, окремі політичні сили проти його ухвалення. Цей документ, підкреслив В. Олійник, вплине і на імідж держави. Адже, в Резолюції ПАРЄ написано: «Вітаємо ініціативу Президента щодо нового законопроекту КПК та закликаємо народних обранців якомога швидше його ухвалити».

У свою чергу Юрій Кармазін зазначив, що прийняття цього документа — крок до свавілля та беззахисності людей. «Це порушення прав і свобод людини, тому суспільство має постати проти такого «покращення», — наголосив народний обранець. За його словами, сценарій прийняття проекту КПК дуже простий: скільки б ви поправок не вносили, все одно буде прийнята редакція першого читання. Парламентарій упевнений: цей кодекс хочуть прийняти під вибори. «В ньому вже відсутня стадія притягнення до відповідальності, що є підставою для зміни Конституції, — підкреслив Ю. Кармазін. — У мене таке враження, що адміністрація Президента вирішила забути про такий орган як Конституційний Суд. А Верховний Суд, як вищий орган, у цьому кодексі практично відсутній». Окремо, на його думку, заслуговує на увагу інститут присяжних. Насправді це перейменовані судді. А класичного присяжного, який вирішував би, винен чи не винен — не буде.

Очевидно, наголосив народний депутат, що кодекс у такому вигляді треба відправити на фундаментальне доопрацювання із залученням громадськості.

Популярность: 54% [?]