Ю.Кармазін: «Треба порятувати Національне радіо від приватних мовників, тільки воно доносить до слухачів українську пісню, українську мову, український дух»


До мене надійшло звернення трудового колективу цього підприємства, яке розташоване в Броварах Київської області з проханням термінової допомоги. Там висловлена стурбованість подіями щодо фактичного знищення підприємства, яке є одним з найпотужніших радіоцентрів в Україні. Вважаю, що це не знищення підприємства – це знищення української України.

Впродовж багатьох десятиріч підприємство забезпечувало розповсюдження першої та двадцять четвертої програми національного радіо на довгих та середніх хвилях, програм всесвітньої служби «Радіо України», на коротких хвилях та радіозв'язок з риболовецьким флотом в Тихому та Індійському океанах. Зараз вважають, не треба цього нічого робити.

В зв'язку з відсутністю держзамовлення сьогодні не працює жоден з п'яти наявних на підприємстві радіомовних передавачів. Через зупинку підприємства понад 50 працівників залишилося без роботи, а їх родини — без засобів існування.

У той час, коли більшість країн-сусідів здійснюють мовлення на довгих і середніх хвилях потужними передавачами від 150 до 2,5 тисяч кіловат, в Україні, навпаки, держзамовник — Національна радіокомпанія в 2011 році відмовилася від мовлення до довгих хвилях передавачем потужністю 500 кіловат, який забезпечив покриття Першої програми Національного радіо понад 90 відсотків території України та частково сусідніх держав: Росії, Білорусії, Молдови — і входив до переліку технічних засобів, задіяних у системі оповіщення населення на випадок виникнення надзвичайних ситуацій.

За рішенням Національної радіокомпанії України, з 1 лютого 2012 року на підприємстві зупинено роботу останнього середньохвильового передавача потужністю 200 кіловат, який задіяний на виконання державного замовлення, трансляцію програми «Промінь». Таким чином, фактично було винесено вирок підприємству, для якого державне замовлення єдине джерело доходу. Крім того, припинення роботи цих передавачів позбавило значну частину населення України можливості слухати українське радіо. Адже сьогодні проводового мовлення у сільській місцевості фактично немає. Через це для відновлення роботи одного передавача потужністю 500 кіловат, який забезпечить покриття програми Національного радіо понад 90 відсотків території України, необхідно всього близько 8 мільйонів гривень на рік при завантажені 18 годин на добу. Вдумайтесь, будь ласка, не 80 мільйонів гривень на будівництво одного майданчика для вертольота, а всього 8 мільйонів гривень.

Через це вважаю за необхідне звернутися з цієї високої трибуни і прошу враховувати мій виступ як депутатський запит до уряду України, до Ради з питань безпеки і оборони, до Президента України.
Треба порятувати Національне радіо від приватних мовників, тільки воно доносить до слухачів українську пісню, українську мову, український дух.

Популярность: 42% [?]