Держава має виплатити М.Дмитренку грошову компенсацію – Ю.Кармазін


КИЇВ. 22 березня. УНН. Максиму Дмитренку, який відсидів у в’язниці майже вісім років за злочин, якого не скоював, держава має виплатити грошову компенсацію. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив народний депутат України від фракції НУ-НС Юрій Кармазін.

«Є відповідний закон, який передбачає відповідальність державних органів за такі речі. Щойно він подасть документи, йому держава, звісно, виплатить грошову компенсацію. Але сам по собі факт помилки важливий. Тобто, я вважаю, що разом із тим, що людину випустили з-під варти, мають „полетіти голови“ і суддів, і прокурорів, і працівників міліції, не у прямому розумінні цього слова. Тобто, мають бути зняті з посади», – наголосив політик.

Ю.Кармазін пояснив, що законом про відшкодування шкоди, завданої внаслідок незаконних дій органами розслідування та суду, передбачено грошову компенсацію. За словами політика, грошова компенсація залежить від того, який був до ув’язнення у М.Дмитренка дохід. Крім того, він може заявити вимогу щодо компенсації моральної шкоди.

«Це суто індивідуально. Якщо людина мала величезну зарплату, то в неї буде одне обрахування. Якщо меншу, то зовсім інше обрахування», – додав нардеп.

Нагадаємо, як повідомили в Генеральній прокуратурі України, сьогодні, 22 березня, з Вільнянської виправної колонії звільнено Максима Дмитренка.

Як повідомили у ГПУ, наразі проводиться досудове слідство з метою встановлення осіб, причетних до незаконного притягнення Максима Дмитренка до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, 8 років Максим Дмитренко провів у в'язниці за злочин, скоєний «пологівським маніяком» Сергієм Ткачем, – згвалтування та вбивство дівчини.

Максим Дмитренко жив у райцентрі Пологи Запорізької області. 24 вересня 2004 року недалеко від місцевого бару «Оліпм» згвалтували та вбили 17-річну дівчину. Дмитренко в той день пив у барі пиво, тому міліціонери затримали його. За кілька днів сказали, що Максим зізнався у злочині, хоча доказів його вини не було. Його було засуджено за вбивство та згвалтування на 13 років в'язниці.

Пізніше у скоєнні цього злочину зізнався «пологівський маніяк» Сергій Ткач, на рахунку якого щонайменше 36 жертв. За ці злочини С.Ткач засуджений до довічного ув'язнення.

УНН

Популярность: 45% [?]