Ю.Кармазін: мій законопроект абсолютно передбачає заборону приватизації ГТС

Народний депутат України із фракції НУ-НС Юрій Кармазін запевняє, що його законопроект про реформування нафтогазового комплексу абсолютно передбачає заборону приватизації та передання в концесію української газотранспортної системи. Про це депутат сказав у коментарі УНН.

Відповідаючи на запитання, чи буде він відкликати свій законопроект про реформування нафтогазового комплексу, Ю.Кармазін сказав, що його не можна просто так відкликати, бо законопроект на розгляді і включений у порядок денний парламенту. Таке рішення, за його словами, ухвалює Верховна Рада.

«Я можу сказати, що цей законопроект забезпечує захист основних державних інтересів. Слава Богу, це не урядовий законопроект, який дозволяв і приватизацію, і концесію (ГТС – Ред.) підприємств, які будуть організовані на базі „Нафтогазу“. А те, що „Нафтогаз“ треба розформувати, то це абсолютно зрозуміло навіть першокласникові. Його треба реорганізовувати в інтересах держави», — наголосив політик.

І не може йти мови, продовжив парламентарій, про передачу «Нафтогазу» в управління Росії. «Ми самі здатні управляти своєю газотранспортною системо. Це не предмет для торгу. Цей законопроект цього не передбачає взагалі», — сказав він.

Ю.Кармазін запевнив, що у його законопроекті все абсолютно передбачено: і заборона приватизації, заборона передання в концесію ГТС і т.д. «Я не голосував за цей законопроект з однієї причини. По-перше, не були створені умови. Бо від двох фракцій було оголошено вимогу надання перерви, а Адам Мартинюк (віце-спікер ВР – Ред.) не виконав її всупереч регламенту. По-друге, я ставив питання про те, що у зв’язку з тим, що є така недовіра до ухвалення будь-якого законопроекту, щоб його прийняли зразу у двох читаннях. Тобто, я впевнений у тому, що законодавчо ініціативи України захищені стовідсотково. Я в цьому переконаний», — наголосив депутат.

Проте, підкреслив він, не захотіли в цілому ухвалювати депутати з фракції Партії регіонів. "Будь-які пропозиції до законопроекту, вважає політик, будуть видозмінювати текст законопроекту. «Навіть Володимир Литвин — і той сказав, що він за те, щоб ухвалити законопроект зразу у двох читаннях», — додав Ю.Кармазін.

Як повідомляв УНН, Верховна Рада ухвалила законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою забезпечення реформування нафтогазового комплексу. Відповідний законопроект № 9429-1, який внесено на розгляд парламенту народним депутатом від НУ-НС Юрієм Кармазіним. Його підтримали 237 народних депутатів.

Даний законопроект спрямований на запобігання вчинення корупційних дій, збереження економічної безпеки України та адаптацію українського законодавства до законодавства європейського співтовариства. Законопроект ставить не меті підвищити економічну ефективність нафтогазової сфери, запобігти корупційних дій. Даним законопроектом забороняється приватизація державних підприємств, дочірніх підприємств НАК «Нафтогаз України», що провадять діяльність з транспортування магістральними та розподільними трубопроводами, зберігання у південних газосховищах, а також приватизація безпосередньо НАК «Нафтогаз України».

Сайт

Популярность: 9% [?]