Юрій Кармазін вніс пропозицію розглянути парламентом включення в бюлетені для голосування кандидатури Лутковської

Верховна Рада України розпочала процедуру розгляду призначення уповноваженого Ради з прав людини

Про це оголосив голова парламенту Володимир Литвин.

Перед розглядом цього питання Рада затвердила процедуру призначення кандидата на цю посаду.

Згідно з нею, Рада відвела 45 хвилин на обрання омбудсмена.

У рамках цього часу депутати зможуть заслухати виступи кандидатів на цю посаду: уповноваженого Кабінету Міністрів у справах Європейського суду з прав людини Валерії Лутковської та голови правління Української Гельсінської спілки з прав людини, співголови Харківської правозахисної групи Євгена Захарова.

Також парламентарії зможуть поставити їм запитання.

Крім того, до початку процедури розгляду обрання омбудсмена депутат Ради Юрій Кармазін (фракція Блоку Наша Україна — Народна Самооборона) вніс пропозицію розглянути парламентом включення в бюлетені для голосування кандидатури Лутковської.

Він ініціював розгляд даного питання шляхом таємного голосування за допомогою електронної системи голосування без фіксації результатів.

Депутат пояснив, що така процедура необхідна у зв'язку з тим, що, за його словами, в ході збору підписів депутатів за дану кандидатуру на парламентаріїв здійснювався тиск з боку влади.

Крім того, він зазначив, що дана кандидатура не може розглядатися парламентом у зв'язку з відсутністю у неї досвіду правозахисної діяльності.

У відповідь на відповідну ініціативу голова парламенту наголосив, що парламент окремим рішенням затверджуватиме форму і зміст бюлетеня відкритим голосуванням, як це передбачено законодавством.

Як повідомлялося, на посаду омбудсмена висунуто дві кандидатури: Валерії Лутковської (висунута Партією регіонів) та голови правління Української Гельсінської спілки з прав людини, співголови Харківської правозахисної групи Євгена Захарова (від опозиції).

Парламентський комітет з прав людини підтримав кандидатуру Захарова, а також встановив, що у Лутковської немає необхідного для заняття посади омбудсмена досвіду правозахисної діяльності.

Екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила про неприпустимість обрання Валерії Лутковської на посаду Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Популярность: 12% [?]