Кармазін: Багаторічний агент Уряду не захищатиме права громадян!


Народний депутат України Юрій Кармазін заявив про спробу влади України здійснити узурпацію посади уповноваженого з прав людини та призначити на цю посаду особу, яка протягом останніх 11 років виконувала інквізиторські функції.

У своїй заяві Ю.Кармазін наголосив: «Про відверту наругу над правами людини, неприховані репресії та прояви тоталітаризму вже на повний голос заговорила не лише уся Європа, а й увесь світ. Люди не ймуть віри у те, що їх права взагалі можуть бути захищеними в Україні, шукають правди у Європейському суді з прав людини. Такий стан речей нагадує замкнене коло і має бути негайно змінений, бо це призводить до позиціонування України як держави не здатної забезпечити гідне поводження з людиною, яка не спроможна самостійно вирішувати свої внутрішні проблеми, переносячи їх в міжнародну площину, а також до чисельних соціальних, політичних та економічних проблем та зворушень».

За словами політика, виключна роль у питанні дотримання прав людини у державному механізмі відводиться уповноваженому Верховної Ради з прав людини. «Але абсолютно неприйнятною виглядає позиція 125 депутатів провладної фракції щодо призначення на цю посаду В.Лутковської, яка протягом одинадцяти років займалася діяльністю, направленою не на відстоювання та дотримання прав людини в Україні, а діяльністю проти громадян, діяльністю, що відверто і однобоко лобіювала інтереси Уряду. Під своїми зауваженнями, коментарями державного значення та «правовими» позиціями, яких тільки протягом 2011 року було підготовлено 357, Лутковська підписувалася як Агент Уряду з питань Європейського суду з прав людини. Як може агент Уряду виступати, захищаючи права пересічних людей?», — зазначає народний депутат.

«Яскравим свідченням відношення В.Лутковської до дотримання прав людини є зауваження Уряду, подані до Європейського суду з прав людини по справі «Луценко проти України», де вона відверто і наполегливо відстоює позицію влади та Уряду, абсолютно не беручи до уваги його права як людини, ігноруючи приписи Конституції та міжнародних договорів, громадську думку українців, які на власні очі бачили «об’єктивність» суду, проведеного суддею Вовком, щодо якого під керівництвом Ю. Луценка збирались докази вчинення особливо тяжкого злочину. У резюме до зауважень Лутковська зокрема відзначає, що затримання заявника абсолютно законне, відповідає усім вимогам до «законності затримання», що права Луценка порушені не були, що судовий процес щодо нього відповідав усім вимогам, що висуваються до судової процедури», — наголосив народний депутат.

Політик також констатує, що В.Лутковська не має досвіду правозахисної діяльності і тому висування її на посаду уповноваженого Верховної Ради з прав людини суперечить вітчизняному законодавству, міжнародним та європейським стандартам, які висуваються до такого роду посадових осіб.

За словами Кармазіна, багато недоліків у роботі нинішнього Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини має стати приводом для організації парламентської комісії, що провела б дослідження з питань додержання урядом України прав людини та звіту уряду щодо його роботи на цьому поприщі. «Зокрема, ЄСПЛ у цілій низці справ звертав увагу на те, що Україна, яку представляє Лутковська, систематично порушує статтю 38 Європейської Конвенції з прав людини», — зазначає Кармазін.

«Кількість заяв до ЄСПЛ від України невпинно зростає і станом на сьогодні виконання 838 рішень ЄСПЛ не знято з контролю Комітетом Міністрів Ради Європи, тобто вони не вважаються виконаними Україною, а це більше, ніж 90 відсотків від прийнятих щодо України рішень у період з 1997 до 2012 року. У якості порівняння з країнами, які за чисельністю населення близькі до України, кількість невиконаних рішень ЄСПЛ є такою: ФРН – 90, Франція – 82, Сполучене Королівство – 40. Серед них залишається й невиконаним пілотне рішення «Юрій Іванов проти України» (2010 р.), а термін його виконання на прохання України переносився вже декілька разів, що вперше зустрічається у практиці ЄСПЛ», — зазначає народний депутат.

Політик зазначає також, що про неприйнятність позиціонування В.Лутковської як особи, що здатна захистити права людини, висловлювалися вже не раз. «Перший суддя Європейського суду з прав людини від України, який тричі переобирався, доктор юридичних наук, професор В. Буткевич говорив про те, що урядовий Уповноважений не захищає, а відводить Європейський суд з прав людини від того, щоб захистити права людини. Також він висловив і недовіру до морально-етичних якостей В.Лутковської, адже симбіоз бізнесу і захисту прав людини у природі неможливий. Крім того, націленість Лутковської на успішне ведення бізнесу негативно відбивається на дотриманні прав людини в Україні», — зазначає народний депутат.

Нардеп також нагадує, що українська спілка ветеранів Афганістану висловила відверте обурення з приводу того, що «на посаду захисника прав людини влада намагається проштовхнути автора сумнозвісних законопроектів №№ 9127 і 7562, які буквально спричинили вибух у середовищі ветеранів і чорнобильців, адже в їх основу було покладено ідею скасувати права на соціальний захист 27 категорій громадян». «Тож висунення такої кандидатури – ніж у спину ветеранам, адже це людина, яка безпосередньо має з ними співпрацювати, бути їх захисником, тож при висуненні кандидатури обов’язково має бути врахована їх позиція», — додає політик.

Нагадує депутат і про висновок Комітету з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин щодо неприпустимості кандидатури В.Лутковської як такої, що не відповідає правовим вимогам щодо кваліфікації та наявності досвіду правозахисної діяльності.

«Призначення В.Лутковської на посаду уповноваженого Верховної Ради з прав людини є не лише нонсенсом з точки зору несумісності її кандидатури із основоположними критеріями, закріпленими законодавством України щодо кандидата на таку посаду, а і з точки зору міжнародної практики. Адже призначення захисником прав людини особи, яка стояла 11 років «по інший бік барикади», викличе нову хвилю невдоволення міжнародних спостерігачів, які з новою силою заговорять про останні кроки до згортання усіх демократичних процесів в Україні і її впевнений поступ до тоталітаризму, що зовсім не сприятиме налагодженню відносин з Європою та усією міжнародною громадськістю», — заявляє Юрій Кармазін.

Джерело: «Народна самооборона»

Популярность: 27% [?]