Опозиція сподівається, що новий голова СБУ не буде залежним від політики

У п'ятицю, 3 лютого, Віктор Янукович представив нового голову СБУ керівному складу Служби і побажав новопризначеному керівнику відомства «плідної роботи на захист України та її громадян».
Після того, як президент звільнив із посади голови СБУ Валерія Хорошковського і призначив його міністром фінансів, експерти вказували, що зважаючи на Клацнути
посилення боротьби між кількома політико-бізнесовими
групами в оточенні президента, важливим буде не стільки прізвище майбутнього голови спецслужб, а те, яку команду представлятиме ця людина.

У той же час, представник опозиції, перший заступник голови парламентського комітету з питань правосуддя Юрій Кармазін вважає, що говорити про тісний зв'язок Ігоря Калініна із якимсь із угруповань не варто.

«Не можу сказати нічого поганого. Ця фігура на даний момент є рівно віддалена від різних груп впливу. Є надія на те, що це може бути не найгірше призначення», — сказав bbc.ua Юрій Кармазін.

Депутат також звернув увагу на те, що Ігор Калінін, на відміну від свого попередника, не пов'язаний із бізнесом і має серйозний досвід роботи у спецслужбах.

Юрій Кармазін вважає, що новий голова СБУ мусить мати політичну волю для реформування спецслужб. Він нагадав, що з-під підпорядкування СБУ було виведено спецзв'язок, державну охорону та зовнішню розвідку, але чисельність СБУ суттєво не змінилася.
«Без реформування СБУ нічого не зміниться. Службу слід було б скоротити на дві третини, підвищити зарплату тим, хто залишиться, аби вони не були залежними від корупції», — вважає Юрій Кармазін.
Депутат також сказав, що в опозиції є сподівання на те, що Ігор Калінін зможе уникнути політичної залежності, яка, на його думку, була притаманна попередньому керівникові СБУ.

Популярность: 23% [?]