Литвин попросив Кармазіна не розголошувати державну таємницю


Під час свого виступу з трибуни Верховної ради, Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін заявив, що на сьогодні без електропостачання знаходиться навчально-матеріальна база Харківського університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба. Проце 10 січня під час свого виступу з трибуни Верховної ради заявив Голова Партії захисників Вітчизни, народний депутат Юрій Кармазін. Крім того, без електропостачання залишилися корпуси, вартове містечко, військовий готель «Зірка», санчастина, їдальня, клуб, лазня, казарми та курсантські гуртожитки, які входять до навчально-матеріальної бази закладу. Також, за словами депутата, третю добу без світла залишаються приміщення Харківського військового ліцею та гарнізонний Будинок офіцерів. Університет Повітряних сил заборгував за електроенергію 217 тисяч гривень, а в цілому борг по Харківському військовому гарнізону за спожиті комунальні послуги становить 600 тисяч.
Як зазначив Юрій Кармазін, в Україні почали системно відключати енергопостачання стратегічних для державної безпеки військових об'єктів. Як повідомляють військові, енергопостачальні компанії кількох областей України відключають від світла військові частини та установи Збройних сил, навіть незважаючи на те, що їхні борги за електрику невеликі. Низка з цих об'єктів дуже важливі для виконання завдань із захисту держави. Так, представники компанії “Чернігівобленерго” уже розпочали відключення від електропостачання військових частин, які несуть бойове чергування в системі протиповітряної оборони держави: радіолокаційного підрозділу військ протиповітряної оборони Повітряних сил ЗСУ та окремого полку спеціального призначення. Їхні борги за постачання електроенергії становлять вісім і 38 тисяч гривень відповідно. Відключено Чернігівський обласний військовий комісаріат та збірний пункт, які заборгували за електроенергію три тисячі гривень. “Чернігівобленерго” планує відключити від електропостачання окремий лінійно-вузловий полк зв’язку, а також територіальне управління “Північ” Сухопутних військ ЗСУ. Періодичних відключень зазнають й інші військові частини та стратегічні об’єкти, що дислокуються на території Чернігівщини, зазначають у Міноборони.
Зокрема, вкрай проблемна ситуація спостерігається у Ніжині, Прилуках, Гончарівському та Ічні. Особливе занепокоєння викликає періодичне відключення від електропостачання об’єктів 6-го арсеналу Командування сил підтримки ЗСУ, що розташований в Ічнянському районі Чернігівщини. Цей арсенал є одним з найбільших серед усіх складів зберігання ракет і боєприпасів у Збройних силах. На території цього об’єкту зберігається уся номенклатура боєприпасів, 70% з яких є непридатними для подальшого використання і потребують утилізації.
Проблеми з енергопостачанням, яке відключають за борги, вже відчули інші установи, що фінансуються з державного бюджету України. Наприклад митний пункт «Рава-Руська» на українсько-польському кордоні. Раніше проблеми зі світлом відчули комунальні установи по всій Україні, зокрема школи, лікарні та ЖЕКи.
Після такого виступу, Головуючий на засіданні Володимир Литвин звернувся до Кармазіна зі словами: «І прошу Юрія Кармазіна не розголошувати державні таємниці, що ми обеззброєні повністю.», а отже не захищені.

Популярность: 23% [?]