Ю.Кармазін: норма про перевірку осіб, що йдуть на держслужбу, не виконується


КИЇВ. 15 грудня. УНН. Передбачена законодавчо норма про перевірку осіб, що претендують на різноманітні посади у правоохоронних та інших органах державної влади, сьогодні не виконується. Часто значні посади обіймають люди без відповідних навичок, але пов’язані з кимось родинними чи бізнесовими зв’язками. Таку думку у коментарі УНН висловив народний депутат з фракції НУ-НС Юрій Кармазін.

Коментуючи ідею міністра юстиції Олександра Лавриновича щодо проведення спеціальної перевірки відомостей про осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, Ю.Кармазін, наголосив, що в діючому законодавстві уже передбачено проведення перевірки цих осіб, але норма не виконується.

«Я б радив Лавриновичу дотримуватися Конституції та чинних законів. У чинному законі про державну службу все вже передбачено. І передбачено це при прийнятті на роботу чи суддів, чи прокурорів, працівників міліції, Служби безпеки України. Це все передбачено в законі. Придумувати щось, що не передбачено законом, не відноситься до компетенції міністра юстиції. Краще, аби міністр юстиції опікувався тим, що відбувається сьогодні у слідчих ізоляторах. Він краще б опікувався тим, що у нас люди по 6 років сидять за гратами без вироку, тобто сидять незаконно», — наголосив Ю.Кармазін.

Крім того, парламентар відзначив, що через недотримання норми про перевірку осіб, що обіймають важливі державні посади, "в Україні влада зрощена з бізнесом, а це суперечить нормам закону про «Про основи національної безпеки України».

«За це не було покарано жодного керівника», — додав нунсівець.

Як повідомляв УНН, у середу, 14 грудня, Кабінет Міністрів ухвалив проект порядку проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Джерело: УНН

Популярность: 14% [?]