Юрій КАРМАЗIН: «Будь-яка кандидатура буде кращою за кандидатуру Костусєва»


Вже не перший день у ЗМІ розповсюджується інформація, що мер Одеси Олексій Костусєв ось-ось залишить свій пост. Нібито в Адміністрації Президента Олексію Олексійовичу порадили добровільно подати у відставку і запропонували очолити Державну інспекцію з питань захисту прав споживачів.

Лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк навіть зареєстрував проект постанови про призначення позачергових виборів Одеського міського голови на 12 лютого 2012 року. Але поки що достеменно відомо лише одне — Костусєва було госпіталізовано у неділю до однієї з приватних клінік Одеси. В інтерв’ю деяким ЗМІ він повідомив, що у нього розвинувся сильний гіпертонічний криз, підвищився тиск, було сильне серцебиття та болі. Офіційно медики відмовляються надавати будь-яку інформацію про стан мера.

І хоч заяву Костусєва ще ніхто не бачив, у кулуарах вже активно обговорюють, хто стане наступним господарем «Перлини поблизу моря». І найчастіше в цьому контексті звучить прізвище Сергія Ківалова. Вчора в кулуарах Ради він із задоволеною посмішкою назвав ці розмови передчасними. Мовляв, ще не розпочато процедуру відходу Костусєва з поста мера. Так? І не гоже вести подібні розмови, поки людина в лікарні лежить.

Проте вся ця епопея почалася саме з інтерв’ю Сергія Васильовича газеті «Комсомольська правда». У цьому інтерв’ю народний депутат заявив, що «президентська перевірка діяльності мера Одеси виявилася не на користь Костусєва». «У мене дружні взаємини з Олексієм Олексійовичем, і я знаю, як він мріяв про цю посаду довгих 16 років. Він кілька разів балотувався, але обирали іншого кандидата. Думаю, головна причина відходу в тому, що Костусєв упродовж довгого часу був відірваний від міста і не знав усіх його проблем. Адже насправді, мер — це, перш за все, завгосп, який щодня повинен стежити за тим, як місто фарбують, ремонтують, будують, реконструюють. Окрім цього, господарство йому дісталося дуже важке — великі кредити, бюджет увесь у тріщинах», — заявив нардеп.

Що насправді відбувається в Одесі? Чому Олексія Костусєва хочуть «піти»? Про це ми розпитали депутата-одесита Юрія Кармазіна.

— В Одесі триває такий самий експеримент, як і в усій країні — прийшли професіонали, які нічого не розуміють. От і все! Виявилося, що Костусєв абсолютно не здатен керувати містом (Я, звичайно ж, бажаю йому одужати, тому що поки ми з вами розмовляємо, він перебуває в лікарні).

Відбулися дуже серйозні розбірки і в Партії Регіонів. Вони побачили, як летить донизу популярність партії через те, що відбувається в місті. Тому його запрошували до Адміністрації Президента...

— Чомусь у суспільстві укорінилася думка, що і мерами міст у нас, як і в Росії, теж розпоряджається Президент...

— Це хибна думка, яку чомусь підхопили засоби масової інформації і почали тиражувати, що ось Костусєв написав заяву. Перше питання, яке виникає: кому написав заяву? Президентові? Але ж Президентові вона не потрібна. Отже, це вже була недобросовісна інформація.

Але рішення про те, що Костусєв мером не буде, Президентом вже прийнято. Це однозначно. Партія не може і далі нести такі електоральні втрати. Наскільки мені відомо, Костусєв поставив питання про те, що він хоче пробути на посаді до кінця року. Тим паче йому необхідно компенсувати, куди він піде. Отже, він з такої крутої посади, як голова Антимонопольного комітету йде в нікуди. Інше питання, що виникає, який механізм заміни влади? Чи готові регіонали до проведення виборів, якщо заява Котстусєва буде зареєстрована в міській раді. Можу вас запевнити, що на сьогоднішній день у міській раді Одеси такої заяви немає. В усякому разі, на момент нашої розмови. Це я можу вам точно сказати.

— Які можливі варіанти?

— Вони думають над двома варіантами: або виконуватиме обов’язки секретар міськради, але поки що я не бачу, аби цей варіант їх влаштовував. Другий варіант — проведення соцдосліджень, які вже тривають, з приводу того, кого одесити більше знають, кому більше довіряють. Ось так спливло прізвище Ківалова.

Ківалов трохи розуміється на будівництві. Йому вдалося побудувати багато що в академії (Одеська державна юридична академія — Авт.). Праведно чи неправедно, законно чи незаконно — це інше питання. В будь-якому разі його прізвище на слуху. І враховуючи той факт, що вся виборча комісія підвладна Партії регіонів, сьогодні будь-яке прізвище, з яким дадуть команду працювати, пройде. Тобто коли ухвалять рішення «нагорі», знову проведуть вибори без одеситів.

— Як ви вважаєте, чекатимуть парламентських виборів?

— Думаю, не чекатимуть. Зроблять набагато швидше.

— Можливо, наївне запитання: а це не може бути добровільним рішенням Костусєва? Може людина відчула, що «комуналка» — це не для нього.

— Він ішов до цього 16 років. Нікуди він добровільно не збирався. І навіть своєму найближчому оточенню нічого з цього приводу не казав. Не для того він туди йшов, аби відразу добровільно звідти піти.

— А чим він так не догодив своїм однопартійцям?

— Навкруги суцільні провали! Регіонали розуміють, що якщо вони його не приберуть, то їх в Одесі одним словом називатимуть: імпотенти!

— А які саме там провали? Якщо можна конкретніше...

— По-перше, в місті вимикають світло. Уявіть собі, раптом у місті вимикають світло на півдня. Цілий мікрорайон вимикають! Мер на це впливає, як на спалахи на Сонці. Наступне питання — ліфти. Вони ламаються, їх потрібно ремонтувати. Потім — дороги. Востаннє дороги ремонтувалися, коли робив фундаментальний ремонт Гурвіц.

Люди просто перестали розуміти, що він робить! Віддав землю біля моря, там, де ніхто ніколи не думав жодного метра віддавати! Це все було оформлено на підставних людей, на п’ятьох осіб. Кожному по десять соток. Це збіглося з візитом Президента, і йому люди поскаржилися, що ось таке беззаконня відбувається. Віддав аеропорт...

Тобто виявився майстром віддавати, але нічого не створювати. Єдине чим він пишався, це тим, що скрізь насаджував російську мову і вніс зміни до емблеми міста.

— Отже, навіть Ківалов кращий за Костусєва?

— У тисячу разів! Але народ все ж таки розглядає й інші прізвища. Ось губернатором був Сергій Рафаїлович Гриневецький. І він знаходив спільну мову з усіма політичними силами. І область розвивалася, причому розвивалася динамічно. І його прізвище звучить цілком серйозно. Якщо він ризикне, то, звичайно ж, перемога у нього буде залізна. Будь-яка кандидатура буде кращою за кандидатуру Костусєва.

— В Одесі є одна радикальна проросійська сила «Родина» одеського депутата Ігоря Маркова. Чи можуть суперечки в Партії регіонів підсилити їхні позиції?

— Я би взагалі серйозно позиції «Родины» не розглядав. Вони базуються лише на одному телевізійному каналі — АТВ. Так, у них є телебачення, у них є кошти, у них є підтримка сусідньої країни. Але це все, що в них є. Тому скласти конкуренцію Партії регіонів вони не можуть. Аж ніяк. У мене навіть не виникає думки, що від них може піти кандидат.

http://www.day.kiev.ua/220258

Популярность: 4% [?]